Програма цифрової патології в Україні: швидке виявлення та точний діагноз для рятівництва життя

В Україні стартувала національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку

Програма допоможе виявленню злоякісних утворень та постановці точного діагнозу вдвічі швидше. Це рятуватиме тисячі життів щороку та полегшить страждання пацієнтів в очікуванні діагнозу.

Щорічно близько 140 000 українців дізнаються про діагноз «рак» та 63 000 (45%) хворих помирають, свідчать останні дані Національного канцер-реєстру України. 

Основою успішного лікування онкологічних захворювань є виявлення злоякісних утворень на початкових стадіях, постановка правильного діагнозу та моніторинг перебігу захворювання.

З метою зменшення смертності внаслідок онкозахворювань в Україні розпочала діяти “Національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку”. Ціллю програми є впровадження плану “національної цифрової патології” – сучасного рівня діагностики онкологічних захворювань в Україні, що вже багато років є стандартом в медицині країн Європи,  Ізраїлі, Великій Британії та Америки.

Програма містить в собі впровадження унікальної для України медичної технології цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних препаратів, створення інфраструктури, цифрових сховищ та національної бібліотеки знімків для підвищення кваліфікації лікарів-патологів, а також встановлення понад 100 цифрових сканерів в медзакладах та лабораторіях по всій Україні.  

Оглядове відео принципу роботи цифрової патології

Крім швидкої постановки точних діагнозів, технологія цифрової патології буде відпрацьована та впроваджена в медицину України як рутинний процес, а також внесена до переліку діагностичних процедур на рівні регуляторів країни.

Програма була ініційована та впроваджується командою медиків на чолі з Тиграном Амаляном – українським лікарем, медичним експертом та меценатом, на рахунку якого впровадження в Україні десятків новітніх технологій, включаючи технології для безкровних ЛОР операцій, протезування аортального клапана без розрізу грудної клітини та зупинки серця, а також нейронавігаційних систем для операцій на головному мозку.

“Саме використання цифрового сканера, в основі якого лежить цифрова патологія, може кардинально покращити ситуацію з діагностикою та лікуванням онкологічних захворювань, – розповідає Тигран Амалян. – За рахунок оцифрування пацієнти зможуть проконсультуватися з іншими фахівцями з будь-якої точки світу просто передавши посилання на файл. Крім того, сканер дає можливість використовувати бази даних цифрових знімків в науково-дослідницькій роботі для діагностики і відповідно правильного лікування нетипових захворювань. Оцифрування препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект”.

Перший цифровий сканер вже прямує до України. Апарат буде  встановлено в одній зі столичних гістологічних лабораторій, де зараз проводитиметься найбільша кількість усіх онкодосліджень та працюють провідні патологи країни, включаючи кафедру патологічної анатомії НМУ України.

Бюджет “Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку” складає понад 7 500 000 грн, тож “Міжнародний фонд медичних інновацій”, що є частиною команди програми, започаткував збір на підтримку ініціативи.

В пошуках інвестицій та донатів також був організований благодійний вечір, на якому зібрані перші 300 000 грн.

Збір продовжується, тож підтримати боротьбу медиків та хворих на онкологію українців можна за посиланням http://imifcharity.org/help/pershomu-v-ukrayini-skaneru-buti.


Читати також