Науково-популярні відео тижня. Добірка від 2.07.2023

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 2.07.2023

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду та мирного неба!

Мозок не такий, яким здається! Книжковий клуб

 Обговорюємо з Пітятко книгу Лізи Фельдман Барретт «7 1/2 уроків про мозок».

Можливо це вас здивує, але Київ вважається одним з лідерів у зведенні високих будівель у Європі. У нашій столиці більше тисячі споруд, що перевищують висоту 35 метрів. На світовій арені Київ теж не пасе задніх, займаючи 8-е місце світового рейтингу, після таких мегаполісів як Нью-Йорк, Торонто, Дубай, Токіо, Гонконг, Шанхай та Чикаго. Тож, сьогодні ми поговоримо про найбільші будівлі планети, і почнемо саме з Києва. 

Як обрати професію або справу життя

Розвиток навичок, таланту та пошук призначення.

Десята розповідь літературознавця Ростислава Семківа з циклу «Український сміх», записана для проєкту «Тижня» «Skovoroda auditorium». Говоримо про найновіші зміни в українській сфері комічного, пов’язані з повномасштабним вторгненням. Війна пришвидшила процеси національного самоусвідомлення, що уможливило формування нової ціннісної позиції та постання відмінного типу української сатири, спрямованої проти ворога-окупанта. Досі квола через століття утисків, тепер українська сатира звучить на повен голос і промовляє в багато способів. У лекції говоримо про візуальну сатиру мемів у соціальних мережах, та про фахових авторів політичних плакатів і карикатур Андрія Єрмоленка та Юрія Журавля, а також про меми пов’язані з «чорним гумором». Окрема частина розмови присвячена сатиричним пісенним композиціям – зокрема, створеним виконавцями та гуртами «Пирятин», МС Papa, Quatoshi. Трохи детальніше зупиняємося на композиції «Масква» гурту «Спів братів». На завершення говоримо про дві сатиричні книги, що з’явилися вже в часі війни, проте ще до повномасштабного вторгнення – антиутопію «Помирана» Тараса Антиповича та збірку кіноновел «Укри» Богдана Жолдака.

Історія Словаччини | Історія України від імені Т.Г. Шевченка.

СМЕРШ: провали, успіхи та злочини сталінської контррозвідки // 10 запитань історику

Головне управління контррозвідки "СМЕРШ" наркомату оборони СССР утворили у квітні 1943 року під керівництвом Віктора Абакумова. Навколо цієї організації виникло безліч міфів і фальсифікацій – на кшталт зриву спроби замаху на Сталіна, Рузвельта і Черчилля під час Тегеранської конференції. Наскільки ефективним був "СМЕРШ" під час Другої світової війни та після її завершення – розповідає дослідник історії спецслужб Роман Піняжко.

Справжня причина, з якої НАСА відправило послання інопланетянам фінал

Найвідоміший факт про самі Вояджери – це, звичайно, прикріплені до них Золоті диски, на яких записана інформація про Землю та людство. Та запуск Вояджерів міг так ніколи й не статися... В цьому відео я розповім вам, хто запустив Вояджери – маркетологи чи космічні інженери? Скільки разів вчений має наступити на власне его, щоб досягти мрії всього свого життя? І що могло піти не так із місією "Вояджер"?

Нові дані про другу планету TRAPPIST-1. Не схожа на Венеру

Продовжуємо детально досліджувати віддалені світи.

Чому вагітним необхідна фолієва кислота

Якщо ви вагітні, важливо приймати фолієву кислоту, щоб запобігти певним вродженим дефектам у вашої дитини. Тіло вагітної потребує фолієвої кислоти для створення нових клітин, включно з клітинами мозку, клітинами крові, а також ДНК і РНК.

Як утворилася Сонячна система

Космогонія — галузь науки, в якій вивчається походження і розвиток небесних тіл і їхніх систем: зірок і зоряних скупчень, галактик, туманностей, Сонячної системи і всіх вхідних в неї тіл — Сонця, планет (включно із Землею), їх супутників, астероїдів (або малих планет), комет, метеоритів. Загалом залишкова газопилова хмара навколо зірки, що формується, поводиться хаотично, і частинки матерії рухаються всередині неї у всіх напрямках. І тут, знову ж таки завдяки чистій випадковості, може виявитися, що більша частина газу і пилу виявляються "закрученими" в один бік. Відповідно, газопилова хмара навколо зірки, що формується, починає обертатися на зразок своєрідної космічної каруселі. У підсумку, після завершення стиснення газопилової "дзиґи", більша частина її маси виявляється зосередженою в центрі (де згодом сформується зірка), а незначна периферійна маса хмари виявляється розподіленою в екваторіальній площині обертання протозірки навколо власної осі. Відбувається це внаслідок "сплющування" залишків розпорошеної розкрученої речовини під дією відцентрової сили. З речовини цього залишкового диска надалі й сформувалася Земля разом з іншими планетами.

Відкриття, які змінили історію людства

Відкриття, які докорінно змінили історію людства. Сьогодні я розглянув лише деякі з них і, безперечно, на цьому не слід зупинятись. У світі фізики ще стільки багато всього цікавого, що мені не вистачить життя про все розказати. 

Нас намагались надурити? Вантажівка з орбіти, Гаряче розділення Starship

Дайджест від 02/07/23.

Українські снаряди зі штучним інтелектом. «Проєкт Інтелект» — епізод 6

Чому дрони зі штучним інтелектом важливіші, ніж артилерійські снаряди? Як розробки в стилі Uber знищують російських військових? Чи може штучний інтелект помилятися? У новому епізоді подкасту «Проєкт Інтелект» продовжуємо обговорювати штучний інтелект і оборонні технології. Як дрони зі штучним інтелектом змінюють поле битви та чому Україна стала полігоном для тестування розробок від світових техногігантів?

Нове відео на каналі Довколоботаніка.

Читати також


Вибір читачів
up