Коли можна замінити лише скло на iPhone?

замінитискло на iPhone

Коли можна обійтись лише заміною скла iPhone, а не дисплея: експертна порада

Власники смартфонів Apple знають, наскільки дорого може обійтися ремонт iPhone в Одесі. Іноді здається, що заміна будь-якої деталі викликає серйозні витрати. Проте є випадки, коли можна замінити лише скло iPhone, а не дисплей, що значно зекономить гроші власнику. Давайте розглянемо, коли це можливо.

З чого складається дисплей iPhone 11?

Дисплей iPhone складається з кількох шарів, кожен з яких виконує свою функцію:

 1. Скляний екран - зовнішній шар дисплея, який захищає ЖК-екран та сенсорний шар від механічних пошкоджень, як-от подряпини та тріщини.
 2. Сенсорний шар - це шар, який реагує на дотик пальцем та передає інформацію про це у пристрій.
 3. ЖК-екран - це шар, який відповідає за зображення на екрані. Він складається з рідких кристалів, які змінюють свою прозорість під дією електричного поля.
 4. Підсвітка - це шар, який освітлює ЖК-екран та дозволяє бачити зображення на екрані в темряві. Від iPhone 2g до 8 Plus (включно з XR, 11) встановлюється дисплей технології IPS, а від X та вище - OLED, де підсвітка не потрібна, оскільки використовуються органічні світлодіоди.
 5. Задня панель - це шар, який захищає внутрішні компоненти дисплея від зовнішніх впливів та пилу.

Крім того, дисплей може містити додаткові елементи, як-от камеру для фотографій та відео, датчики для автоматичної яскравості та розблокування за допомогою Face ID, а також різні з'єднувальні шлейфи. Усі ці елементи працюють разом, щоб створити якісне зображення на екрані.

У яких випадках можлива заміна скла iPhone?

 1. Якщо розбите тільки скло.
  Якщо ваш iPhone впав і розбилося тільки скло, а сенсорний екран та ЖК-екран продовжують працювати належним чином, то в більшості випадків можна замінити лише скло. Це дешевше, ніж заміна всього дисплея, але при цьому потребує певних навичок та інструментів. Якщо у вас немає досвіду в ремонті смартфонів, краще звернутися до професіоналів.

 2. Якщо працює тільки екран.
  Іноді після падіння iPhone може працювати тільки екран, а сенсор - ні. У цьому випадку власник може звернутися до майстерні з ремонту iPhone та попросити замінити лише сенсор, не змінюючи дисплей.

 3. Якщо дисплей працює, але є дрібні подряпини.
  Якщо модуль працює належним чином, але є дрібні подряпини на склі, то їх можна видалити без заміни всього дисплея. Для цього потрібно звернутися в сервісний центр, де вам відріжуть скло екрана та наклеють нове. І ваш телефон знову буде як новий.

Чи рятує захисне скло дисплей від розбиття?

Захисне скло може врятувати дисплей від дрібних подряпин, потертостей та незначних падінь, але воно не може повністю захистити дисплей від розбиття.

Захисне скло зазвичай має товщину від 0,3 до 0,5 мм, його головною задачею є запобігання пошкодженню екрана при невеликих ударах або подряпинах. Але якщо пристрій впаде зі значної висоти чи вдариться з великою силою, то навіть наявність захисного скла не гарантує захисту дисплея від повного руйнування.

Тому, якщо дисплей айфона серйозно пошкоджений, заміна скла може не допомогти, і можливо знадобиться заміна всього дисплея. У будь-якому випадку захисне скло може бути корисним доповненням для захисту дисплея від пошкоджень, хоча воно не є гарантією повного захисту.


Читати також