Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 20.11.2023
Вероніка Рупенталь зібрала для вас найцікавіші відео про культуру та мистецтво за тиждень. Корисний і розважальний контент для вашого відпочинку. Приємного перегляду!
Повернення до української мови • Ukraïner
У цій документальній стрічці пригадуємо, який шлях пройшла українська мова від здобуття Україною незалежності до сьогодні. Перший фестиваль української пісні, перша музична телепередача, хвиля утисків часів проросійської влади, початок російської агресії і повномасштабне вторгнення Росії у 2022-му — всі ці події змінювали мову і ставлення до неї. Нині ж весь світ вважає українську мовою сміливості, незламності й свободи. Іноземці хочуть розуміти нас і для цього вивчають українську, а самі українці повсякчас трансформують її і вдихають нове життя. Українська мова жила й продовжує жити завдяки людям, які спілкуються і творять нею, люблять, поширюють і вивчають її історію. Саме такі стали героями нашого фільму. Серед них — музиканти Фагот і Фоззі з гурту ТНМК, популяризатор української мови Андрій Шимановський, акторка і співачка Марічка Штирбулова, комікеса Настя Зухвала та інші. Дивіться фільм, діліться думками у коментарях, поширюйте відео серед друзів і знайомих.
Що насправді значать богатирі? Таємниця картини Васнєцова
Богдан Олег-Горобчук розповідає, що насправді значать богатирі з картини Васнєцова.
Юрій Андрухович: «Сказати, що Україна народилася після 2014 року, — це зневажити шлях до того»
Вже за кілька днів в Україні відзначатимуть 10-ту річницю Революції Гідності. Про витоки українських революцій, їх осмислення та ословлення, а також чому війна не дала відрефлексувати здобутки Революції Гідності — ведучий Віктор Дяченко говорив у програмі «Культурний інстинкт» з поетом та прозаїком Юрієм Андруховичем.
Сергій Буковський про роботу над фільмом «Іван і Марта» та шістдесятників
Режисер Сергій Буковський три роки працював над документальною стрічкою «Іван і Марта» — фільмом про життя, кохання й опір літературознавця Івана Дзюби. Саме він організував протест на прем’єрі «Тіней забутих предків», де пролунало «Хто проти диктатури — встаньте». У програмі «Культурний інстинкт» ми поговорили з режисером про те, з якими викликами стикнулося виробництво стрічки, чому дружина Марта Дзюба — центральний персонаж, і як шістдесятники стали фундаментом української незалежності.
Космос, культура і новий фронтир | Versus | Максим Нестелєєв, Богдана Романцова
Сьому дискусію проєкту «Versus» Максим Нестелєєв і Богдана Романцова присвячують нашим уявленням про космос. Розмірковують про те, чому людство постійно намагається з’ясувати, як влаштований космос. Чи може в майбутньому космос бути поділений між великими корпораціями? Чи буде це нагадувати космічний кіберпанк? Говорять про те, чи важливо нам втримати імідж космічної держави, про солярність нашої культури і про спокусливий Марс. Обговорюють зв’язок поезії, музики і космосу, а також про те, чому астрофізика є рок-зіркою, а математика чи інженерія – ні.
1992 РІК | Бетмен, Аладдін, Бетховен, Дракула , Маски-шоу, Скажені пси, Сам удома 2, Твін Пікс
Знакові фільми, серіали та мультики 1992 року. Виходить дебютний фільм Квентіна Тарантіно Скажені пси, одеська комік-трупа «Маски» запускає повноцінний серіал ,а Аладін здобуває титул найкасовішого мультика у світі. Це рубрика КІНОДИТИНСТВО! Всім приємного перегляду!
НАЙКРАЩІ МІНІ СЕРІАЛИ: ЖАХИ • ТОП 3 серіальних ЖАХІВ • Netflix
Так, це п'ята частина рубрики, де я ділюсь з вами своїм особистим топом крутих міні серіалів - але цього разу у нас ЖАХИ - приємного перегляду.
Топ українських прем'єр 2023-2024
Говоримо про всі заявлені на даний момент українські прем'єри 2023-2024. Анонси, висновки Кіра та невтішні висновники.
Розмова довкола книги «Лексикон таємних знань». Тарас Прохасько та Юрко Прохасько
Про культову книгу Тараса Прохаська «Лексикон таємних знань», яка вийшла друком в оновленому художньому оформленні – за майже 20 років після першої появи у світ, а також про виклики короткої форми, реактуалізацію класики, віднайдення нових сенсів, читачів, міста та світ, що змінюється — у розмові автора Тараса Прохаська та модератора — літературознавця та публіциста Юрка Прохаська.