Розвиток сталих міст в Україні: Smart Sustainable City
Трансформація України через трансформацію міст: в України розпочала роботу стратегічна платформа Smart Sustainable Сity
В рамках першого УКРАЇНСЬКОГО БУДІВЕЛЬНОГО КОНГРЕСУ у Києві була запущена робота стратегічної платформи з впровадження в Україні концепції створення Smart Sustainable City.
Smart Sustainable City (Розумне Стале Місто) – це інноваційне місто, яке використовує інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та інші засоби для покращення якості життя, ефективності міського функціонування та послуг, а також конкурентоспроможності, забезпечуючи при цьому задоволення потреб нинішнього й майбутніх поколінь з повагою до економічних, соціальних, екологічних, а також культурних аспектів. Таке місто містить в собі розумну урбаністику, розумні технології, енергетичну ефективність, правильне управління відходами і водними ресурсами тощо.
Ініціатива належить національному девелоперу ZEZMAN HOLDING.
“Щоб виграти конкуренцію за українців, не достатньо забезпечити базову безпеку. Сьогодні агломерації та мегаполіси, що розвиваються за принципами Smart Sustainable City здатні конкурувати з окремими державами, за виховання, утримання, залучення талановитих та економічно активних жителів з усього світу, – говорить Борис Голденштейн, засновник та СЕО ZEZMAN HOLDING. – Адаптуючи та імплементуючи найкращі міжнародні практики вже сьогодні — ми прискорюємо відновлення та розквіт України. Розвиток сталих міст можливий лише на основі ефективного партнерства громади, держави, бізнесу та міжнародних установ. Я вдячний колегам я якими сьогодні ми розпочали об'єднувати цих стейкхолдерів на стратегічній платформі Smart Sustainable City. Трансформація України шляхом трансформації міст – на часі.”
Формула трансформації українських міст складається із чотирьох кроків. Перше місце посідає вивчення успішних світових практик та підходів Smart Sustainable City. За понад 20 років сталі міста досягли значних змін, які, на думку експертів, Україна може відтворити лише за 5-7 років. Другий крок вимагає використання міжнародних стандартів, спрямованих на підвищення якості життя людей. Україні не потрібно десятиліттями шукати свій шлях, міжнародні інституції вже розробили десятки ISO-стандартів, та навіть KPI для міст та їх очільників. Третім кроком передбачена адаптація успішних світових практик та підходів до українських реалій. Четвертий крок – це синхронізація цінностей і принципів суспільства, влади, розробника та інших зацікавлених сторін. Лише за дотримання цих кроків можна розраховувати на гармонійний розвиток територій, створення сучасної інфраструктури і умов для підвищення якості життя людей.
Трансформація українських міст у сталі міста вимагає комплексного підходу та спільних зусиль громади, влади та бізнесу і можлива лише з умови ефективного партнерства. Тож стратегічна платформа розпочала процес об’єднання стейкхолдерів навколо Smart Sustainable City.
В рамках першої дискусійної панелі українські девелопери поділилися досвідом планування й будування під час війни, трансформації міст як стимулу для повернення українців з-за кордону й загалом своїм баченням реалізації проєкту.
У дискусії взяли участь Борис Голденштейн, ініціатор заходу, девелопер-урбаніст засновник та СЕО ZEZMAN Holding, Несія Фердман, стратегічний консультант, автор методології удосконалення, Денис Січков, інвестиційний директор, Horizon Capital, Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group, готельний девелопер, Влодко Зотов, міський планувальник, бюро ініціативної архітектури "GA”, Юрій Грановський, засновник "Агенти змін" та "Публічна платформа", Євген Бокій, комерційний директор UDP та Сергій Распутний, експерт з безпеки цивільного будівництва.
Дискусію підсумувало підписання меморандуму – як міцного підґрунтя для довгострокового співробітництва, інновацій та взаємної підтримки. На думку учасників, це дасть змогу досягти спільної мети – створення сталих і процвітаючих міст в Україні.