Заміна фільтрів в автомобілі: як часто це робити?

Заміна фільтрів в автомобілі: як часто це робити?

Фільтри є одними з основних робочих елементів автомобіля. Вони захищають двигун, піклуються про паливну систему та систему кондиціонування повітря, перехоплюючи домішки, які можуть призвести до серйозних несправностей. На жаль, фільтри зношуються (як і будь-які інші деталі). Термін їхньої заміни визначається виробником і зазвичай залежить від пробігу транспортного засобу. Також багато що залежить від умов експлуатації автомобіля.

У кожному автомобілі є 4 основні фільтри:

  • паливний фільтр,
  • повітряний фільтр,
  • фільтр салону,
  • масляний фільтр.

Кожен із них має різний термін експлуатації, після спливання якого використаний фільтр необхідно замінити на новий. Цю роботу можна довірити механіку, наприклад при заміні моторної оливи. Ви також можете зробити це самостійно. Особливо легко замінити повітряні фільтри та фільтр салону.

Заміна повітряного фільтра

Повітряний фільтр відповідає за фільтрацію повітря, яке потрапляє у двигун. Частинки пилу чи інші забруднення в силовому агрегаті можуть пошкодити його. Вибираючи фільтр, переконайтеся, що він підходить вашому автомобілю. Будьте дуже обережні при його заміні, особливо при демонтажі старого фільтра. Неприпустимо потрапляння бруду з відпрацьованого фільтра у впускну систему.

Через низьку ціну та простоту заміни, яку можна здійснити самостійно, повітряний фільтр варто міняти раз на рік або через 10-20 тис. км. Рекомендується також регулярно перевіряти його стан.

Заміна паливного фільтра

Завдання паливного фільтра – очистити паливо від бруду та домішок. Сучасні дизельні та бензинові двигуни дуже чутливі до домішок палива, тому необхідно регулярно міняти фільтр. Виробники рекомендують робити це через кожні 15-50 тис. км пробігу.

Самостійно замінити фільтр бензиновий зовсім нескладно. Якщо у вас є легкий доступ до нього, просто відкрутіть кріплення, зніміть старий фільтр і встановіть новий. Єдине, на що варто звернути увагу, це напрямок потоку палива. Якщо ж доступ до фільтра утруднений, краще довірити цю роботу механіку.

Заміна фільтра салону

Салонні фільтри діляться на два типи: стандартні та з активованим вугіллям. Обидва мають одне і те саме завдання – очистити від забруднення повітря, що потрапляє в салон автомобіля. Вугільний фільтр салону теоретично затримує до 100% шкідливих газоподібних речовин, як-от озон.

Салонний фільтр можна легко замінити на новий самостійно. Робити це потрібно не рідше одного разу на рік, а то й частіше (бажано восени та навесні), чи після 15 тис. км пробігу. Симптоми зношеного салонного фільтра – запотівання вікон і неприємний запах, що виходить з вентиляційних отворів.

Заміна масляного фільтра

Масляний фільтр призначений для утримання якомога більшої кількості забруднень, що містяться в моторній оливі. Масляні фільтри дуже чутливі до забруднень, тому варто обирати моделі перевірених виробників, адже від якості фільтра залежить стан двигуна. Масляний фільтр знаходиться біля двигуна. Залежно від моделі автомобіля доступ до нього буде зверху (після відкриття капота) чи з-під автомобіля (біля маслозливної пробки).

Читати також


Вибір редакції
up