КіберХата: відеоуроки кібербезпеки для дітей

КіберХата: відеоуроки кібербезпеки для дітей

Підбірка корисних відео "КіберХата" для підлітків від Суспільного

Пропонуємо вашим дітям корисну підбірку відео «КіберХата» на підлітковому ютуб-каналі Суспільного «Колайдер», що розказує про можливі небезпеки в інтернеті та як їх уникнути. Ведучі «КіберХати» — інфлюенсери та блогери Лєра Пєшка та Микола Мальчин розкажуть все про віртуальний світ. «КіберХата» — твій онлайн-помічник у пізнанні кіберпростору.

Кібератака, надійний пароль та фішинг в інтернеті

У першому випуску Микола Мальчин розказує: що таке кібератака, цифровий слід та фішинг, чому не варто ставити на всі свої акаунти один пароль «qwerty», як не потрапити на гачок кібершахраїв та як розібратися, які застосунки для мобільного телефону використовувати безпечно, а які ні. Також у першому епізоді «КібарХати» Микола ділиться лайфгаком, як вигадувати та запам’ятовувати паролі для своїх акаунтів.

Окрему увагу приділили темі поводження з персональною інформацією в інтернеті та навіть порадили кілька безоплатних онлайн-курсів для школярів з кібербезпеки.

Хто ховається за нашими екранами?

Другий випуск розказує, коли потрібно піднімати «ред флеґ» і блокувати незрозумілі акаунти та як розпізнати «дивних» людей з поганими намірами у звичайних ситуаціях, які можуть трапитися в інтернеті. Вашим дітям обов’язково потрібно знати про фейкові акаунти, кібербулінг, секстинг і правила віртуального нетикету для спілкування в інтернеті ввічливо та з повагою. Ведуча Лєра Пешка та інші блогери діляться своїм особистим досвідом і правильними порадами у цьому відео.

Що таке клікбейт? Приховані лайфгаки тіктоку та ChatGPT

Микола Мальчин допоможе розібратися у третьому випуску як не вестися на фейки та знаходити в інтернеті саме те, що тобі потрібно. А ти знав, що в інтернеті близько 120 зетабайтів інформації, то як правильно «гуглити», що таке клікбейт і чат GPT? Дізнаєтесь у цьому випуску «КіберХати».

Можливості інтернету, про які ти навіть не здогадуєшся

Лєра Пешка, Ellevika, Лєра Педан у цьому відео випуску номер чотири діляться своїм досвідом ведення блогів, а також розповідають, що такого класного можна чудити в інтернеті, аби ніхто не сказав, що ти просто цілими днями залипаєш в екран. Як використовувати інтернет з користю, що таке фриланс і для чого він потрібен, як знайти гранти та які є безкоштовні курси й платформи для навчання різних необхідних навичок — хутчіш вмикай та дивись на крутому ютуб-каналі для підлітків «Колайдер».

Як стати нормальним блогером і мати успішний блог

У п’ятому випуску «КіберХати» Лєра Пешка, Ellvika, Tumazar, Саша Вебстер та інші діляться секретами успішного блогу. Робочий день блогера, які скіли треба мати, щоб робити класний контент, як знайти свою тематику, плюси та мінуси блогерства й багато іншого. Насправді блогінг — це така сама робота, як і всі інші. Але ніхто краще не розповість про те, як бути блогером, ніж самі блогери, тож пропонуємо дізнатися більше інформації про це та подивитися відео.

Чому російський контент небезпечний для життя?

Шостий випуск завершує перший сезон «КіберХати» і розповість вам «що не так із російським контентом?» і як він конвертується в ракети, якими окупант обстрілює українські міста й села. Як зрозуміти, який контент ви дивитеся: російський чи український; як росія систематично та жорстоко намагалася знищити українську мову; як пов’язані російська музика й ракети; як монетизується контент на ютубі; що зробити, аби вам не показували російський контент; кого з українців дивитися в тіктоку і ютубі. А також ви отримаєте плейлист з виконавцями та піснями, які допоможуть зануритися у світ української музики. Вмикайте цей випуск, щоб розібратися, бо це важливо та має значення.

«КіберХата» — один із трьох відеоформатів освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер». Стежте за новими випусками на платформах YouTube, TikTok та Instagram.

«Колайдер» — перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Ейнштейн. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнменту.

Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Читати також


Вибір читачів
up