9 років шоу «Селекція»: як змінилася платформа української музики

9 років шоу «Селекція»: як змінилася платформа української музики

Шоу українських премʼєр «Селекція» виповнилося 9 років

1 червня виповнилося 9 років з дня виходу в ефір першого випуску шоу українських премʼєр «Селекція» — програми, яка щотижня презентує слухачам широку палітру новинок сучасної української музики.

Радіопрограма була створена у 2015 році музичним журналістом Олександром Стасовим як волонтерський проєкт, мета якого презентувати широкій аудиторії нову українську музику. Шоу безплатно розповсюджувалося серед FM-мовників та інтернет-радіостанцій в Україні і закордоном. З осені 2019 року «Селекція» виходить в ефірі Радіо Промінь. 

«За девʼять років свого існування шоу "Селекція" трансформувалося з класичної радіопрограми про нову музику в платформу, на базі якої створені великі шоу та реалізуються позаефірні події. Сьогодні команда шоу "Селекція" виробляє на Радіо Промінь прямоефірне шоу “Вікенд нової музики”, музичні новини та контент для диджитал-платформ і Суспільного Мовлення. Навіть під час війни, без додаткових бюджетів, ми запустили ютуб-канал, поширюємо програми на подкаст-платформах», — каже ведучий і продюсер шоу «Селекція» Олександр Стасов.

У шоу «Селекція» вперше дебютували в радіоефірі такі популярні сьогодні артисти як Kalush, Tember Blanche, Jerry Heil, OTOY, «Один в каное», Vivienne Mort, KOLA та інші.

«Мені подобається, що навіть через 9 років "Селекція" динамічно розвивається. До вже створеної нами спільноти музикантів щотижня долучаються нові артисти. Ми не сидимо і не чекаємо, поки нам хтось принесе новий трек. Мабуть, ми єдина радіопрограма в Україні, яка перебуває в постійному пошуку нової музики і талантів. Саме тому в "Селекції" дебютують артисти, які вже через деякий час набувають загальної популярності. На нашому рахунку тисячі презентованих пісень і сотні представлених широкій аудиторії артистів. Те, що ми на правильному шляху, доводять індустріальні дослідження аудиторії Радіо Промінь, яка останні пʼять років стабільно зростає», — каже Олександр Стасов.

У планах команди шоу, поновлення музичної премії «Селекція» за здобутки в галузі сучасної української музики та запуск позаефірного проєкту з популяризації творчості нових музикантів.

«Плани під час війни це, мабуть, зухвала річ, але ми сповнені оптимізму перезапустити музичну премію "Селекція" та сфокусуватися на підтримці й просуванні творчості нових артистів. У їх реалізації на зараз головною є не тільки творча складова, а також безпековий фактор», — каже Олександр Стасов.


Читати також