Український інститут у Швеції покаже обгорілі книги з Харкова

Український інститут у Швеції покаже обгорілі книги з Харкова

У Швеції готується виставка зі знищеними внаслідок російського удару книгами

Український інститут у Швеції отримав від харківських видавців кілька обгорілих видань, що були пошкоджені внаслідок російського удару по друкарні Factor Druk у травні цього року. Знищені книги презентують на спеціальній виставці у Стокгольмі вже цієї осені. Ця виставка має стати наочним доказом російських злочинів проти української культури та літератури зокрема.

Вкрай важливо говорити і нагадувати про це. Війна в Україні триває вже понад 2-х років. І, як наголосов в одному зі своїх інтерв’ю президент України Володимир Зеленський “Неабияк важливо, щоб світ не втомився й не балансував, інакше світ будуть змінювати такі, як Путін”. Для цього Україні вкрай необхідно залишатися в закордонному інформпросторі. А так як більшість людей - візуали, то істотною річчю в цьому плані є безпосередня демонстрація наслідків російської агресії. 

«Агресор заперечує право України на її власну мову та літературу. Це не перший випадок, коли він завдає удару по українських видавництвах. Світ має знати та бачити ці злочини», — заявила Наталя Пасічник, директорка Українського інституту в Швеції.

Шведська сторона, слід зауважити, охоче сприйняла ініціативу українського видавництва “Ранок” щодо створення цієї виставки до якої під’єдналися й інші видавництва. 

“Ранок” надіслав 6-ть обгорілих підручників із німецької мови для 7-го класу з того накладу, що постраждав через обстріл поліграфічного комплексу. Ще один підручник, який передало видавництво, було пошкоджено у 2022-му році, коли росіяни обстріляли логістичний центр видавництва.

«Українські книжки будуть на виставці у Швеції. Але привід геть не радісний. Розповідаємо та показуємо, як росія цілеспрямовано намагається знищити нашу культуру», — каже генеральний директор видавництва Віктор Круглов. — «Українські видавці мають проводити активну інформаційну роботу за кордоном не лише просуваючи нашу літературу, а й доносячи правду про воєнні злочини ворога».

Виставку зі знищеними книгами вже показували в Києві в межах ХІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Тоді відвідувачі заходу мали нагоду роздивитися та навіть погортати книги, що були пошкоджені внаслідок російської атаки по друкарні Factor Druk. Тепер призначення постараждалих видань - не дати забути про ситуації в Україні й за кордоном. 


Читати також