Видавничі плани на 2025 рік від «Апріорі». Частина 2

Портал Експеримент ділиться з вами цікавими книжковими новинками, які виходять в українських видавництвах.

У 2025 році видавництво «Апріорі» порадує читачів новинками уже знайомих та нових серій. Вашій увазі добірка книжок, які вийдуть у серіях «Історичний детектив», «Історичний роман» та «Історично-пригодницький роман», а також серіях «Бібліотека античної літератури» і «Споконвічна мудрість».

Серія «Історичний детектив»

Антоніо Гаррідо «Тлумач тіл»

(Antonio Garrido. El lector de cadáveres)

Антоніо Гаррідо «Тлумач тіл»

На написання історичного роману «Тлумач тіл» іспанського письменника Антоніо Ґаррідо надихнула реальна постать: прототипом головного героя став китайський учений Сун Ци – перший у світі фахівець із судової медицини.

Автор розповідає дивовижну історію талановитого юнака, що понад усе прагне стати слідчим суддею, а тлом роману слугує середньовічний Китай з усіма подробицями його побуту, суспільних настроїв, конфуціанських канонів та етичних норм. Низка трагічних подій змушує юного Ци покинути рідне село й вирушити до столиці. На шляху до мрії йому доведеться пройти через безчестя й зневіру, зазнати кохання та зради. Нарешті його хист встановлювати обставини смерті на основі ретельного вивчення мертвого тіла помічають при імператорському дворі й доручають розплутати моторошні злочини, що становлять загрозу престолу.

Крістофер Джон Сенсом «Метью Шардлейк. Темний вогонь»

(Christopher John Sansom. Dark Fire)

Крістофер Джон Сенсом «Метью Шардлейк. Темний вогонь»

У найспекотніше літо в історії XVI століття комісар Метью Шардлейк повернувся до звичного життя, очоливши лінію захисту у пересічній справі молодої дівчини, звинуваченої у вбивстві кузена. Однак професійні шляхи героя знову звели його з лордом Томасом Кромвелем. І новою таємничою справою.

У бібліотеці розпущеного монастиря випадковим чином потерпілий і його брат знайшли важливі свідчення про природу грецького вогню. Завдяки цій загадковій субстанції візантійці мали перевагу у бою з арабами на морі, однак на століття секрет речовини вважали втраченим. Чи вдасться Шардлейку знайти вбивць і простежити, кому грецький вогонь був потрібний уже в сучасному для персонажів Лондоні?

Серія «Історичний роман»

Міка Валтарі «Таємниця царства»

(Mika Toimi Waltari. Valtakunnan salaisuus)

Міка Валтарі «Таємниця царства»

Заможний римлянин Марк прибуває до Єрусалима у часи розп’яття Ісуса Христа і бачить на горі хрести зі страченими. При розмові з Понтієм Пилатом герой дізнається, що один з розп’ятих, Ісус з Назарету, стверджував, що він Син Божий. А ще у нього є віддані послідовники, впевнені, що на третій день їхній Учитель воскресне. Щоб перевірити останнє, Пилат наказав воїнам стерегти могилу вдень і вночі. Однак, через декілька днів, тіло Ісуса зникло, а воїни, осліплені світлом, не могли пояснити, що сталося.

Для того, щоб прояснити ситуацію, префект Юдеї просить свого нетутешнього друга розслідувати таємничу історію. Марк приходить до учнів Ісуса, його матері й найближчого оточення, щоб з їхніх уст дізнатись, ким той був насправді – людиною чи Сином Божим.

Владислав Реймонт «Рік 1794. Останній сейм»

(Władysław Stanisław Reymont. Rok 1794. Ostatni Sejm Rzeczypospolitej)

Владислав Реймонт «Рік 1794. Останній сейм»

Історичний роман-трилогія. Перша частина циклу «Останній сейм Речі Посполитої» розповідає про засідання останнього сейму Речі Посполитої в Гродні (1793), де Польща була примушена ратифікувати трактати про другий розділ – між Росією і Пруссією. Друга частина «Nil desperandum!» («Не впадай у відчай!») представляє підготовку до вибуху повстання. Третя частина «Інсурекція» трилогії є описом самого Костюшківського повстання. Усі частини пов’язані образом головного героя – поручника Севера Заремби, колишнього солдата, який після поразки у польсько-російській війні 1792 року і перейняття влади Тарговицькою конфедерацією подав у відставку. На сторінках твору ми бачимо його як члена змовницької організації, що готує повстання. Події представлені на широкому тлі епохи, звичаїв, тогочасних політичних та побутових реалій, а серед десятків персонажів роману фігурує багато реальних історичних осіб.

Книга виходить у рамках проєкту «Літературний безвіз» за фінансової підтримки програми «Креативна Європа» Європейського Союзу.

Серія «Історично-пригодницький роман»

Сесіл Скотт Форестер «Мічман Горнблауер»

(S.S. Forester. Mr. Midshipman Hornblower)

Сесіл Скотт Форестер «Мічман Горнблауер»

Історія про становлення молодого офіцера Королівського військово-морського флоту Великої Британії Гораціо Горнблауера, який сімнадцятирічним юнаком потрапив у флот і зумів своїм завзяттям досягти вершин. Події відбуваються на тлі наполеонівський війн, наприкінці XVIII століття.

Мічман Горнблауер – улюблений літературний персонаж Вінстона Черчилля.

Епікур. Твори

До збірника творів давньогрецького філософа увійдуть: «Лист до Геродота», «Лист до Пітокла», «Лист до Менойкей» і «Фрагменти».

Катон. Дистихи

«Дистихи Катона» – то своєрідний місток, що єднає класичну античність – із пізньою, з Римською імперією, яка хилилась до неминучого падіння, поступово переходячи від античної міської цивілізації – до цивілізації сільської, середньовічної. Кожен дистих у перекладі супроводжують принагідні рефлексії та міркування, якими перекладач ділиться з читачем.

Арістофан. Твори

До уваги читача найповніше в Україні видання Арістофана, великого античного комедіографа. Окрім публікованих раніше п’єс («Ахарняни», «Хмари», «Оси», «Мир», «Лісістрата», «Жаби»), до збірки увійшла вперше перекладена українською комедія «Птахи».

Комедії «Хмари», «Оси», «Жаби» вийдуть у перекладі Володимира Свідзінського, за виданням 1939 року.

Софокл. Трагедії

Перше повне видання усіх семи трагедій Софокла, що належать до пізнього етапу творчості автора: «Трахіянки», «Аякс», «Антігона», «Цар Едіп», «Електра», «Філоктет» й «Едіп в Колоні» у перекладах Бориса Тена, Андрія Содомори й Назара Ващишина.

Лонг «Дафніс і Хлоя»

Роман давньогрецького автора Лонга розповідає одну з перших історій кохання в літературі. Почуття юних пастухів Дафніса і Хлої, які зростали й знайшли одне одного серед прекрасної природи на острові, розквітають на тлі розлуки й численних випробувань долі. Чи вдасться парі зберегти ніжні почуття, коли так багато перешкод на заваді?

Серія «Споконвічна мудрість»

Бальтасар Ґрасіян «Кишеньковий оракул, або мистецтво розсудливости»

У збірнику іспанського мудреця ХVІІ століття Бальтасара Ґрасіяна вміщено три сотні афоризмів, філософських думок, цінних порад, директив і застережень, що показують життєву мудрість розсудливої людини, що жила у складні часи й чиї міркування й настанови не втрачають своєї цінності й актуальності для нашої сучасності. Важливі думки Ґрасіяна про пізнання життя, мудрість і глупоту, розсудливість і необачність, становище в суспільстві та людські взаємини, удачу й примхи долі можуть стати незмінним порадником на щодень для тих, хто прагне володіти своїм життям.

Сьорен К’єркеґор «Страх і трепет»

Уперше українському читачеві запропоновано переклад шедевра світового значення, одного із ключових творів відомого данського філософа Сьорена К’єркеґора «Страх і трепет», опублікований 1843 року під псевдонімом Йоганнес де Сіленціо. У творі мислитель всебічно інтерпретує жертвопринесення Ісаака, яке здійснив його батько Авраам і на тлі цього біблійного сюжету порушує ґрунтовні проблеми моральної філософії та богослов’я, зокрема, проблематику Бога й віри, етики й моралі, пристрасне ставлення до віри «Лицаря віри» на противагу «Лицареві нескінченності».

Серія «DIXI»

Еріх Ауербах «Мімезис»

 «Мімезис» – фундаментальна праця німецького філолога та історика літератури, написана у 1946 році. У цій книзі Ауербах досліджує, як західна література зображала реальність від античності до його сучасності через аналіз ключових текстів кожної з епох: від Гомера до Вірджинії Вулф.

Читати також


Вибір читачів
up