Великий Китайський мур «постарів» на 300 років

0
Поділитися:
Велика Китайська стіна «постаріла» на 300 років

Археологи виявили найстарішу ділянку Великої китайської стіни, якій майже 3 000 років.

Археологи виявили найдавнішу з відомих ділянок Великого китайського муру, будівництво якого розпочалося на 300 років раніше, ніж вважалося досі. Знахідка, яку було зроблено в районі Чанцін, Цзінань, провінція Шаньдун, відноситься до періоду пізньої династії Західна Чжоу (1046 р. до н. е. -771 р. до н. е.).

Як повідомляє видання Archaeology News, розкопки, які проводив Інститут культурних реліквій та археології провінції Шаньдун із травня до грудня 2024 року, відбувалися на території площею близько 1100 квадратних метрів у північній частині села Гуанлі. Це перші повномасштабні розкопки Великої стіни Ці після кількох років попередніх досліджень.

Велику стіну Ці, попередницю знаменитої стіни династії Мін, було зведено в період воюючих царств (475-221 рр. до н.е.). Її побудували на тисячоліття раніше для захисту держави від вторгнень, зокрема від держави Чу. Стіна простяглася більш ніж на 600 кілометрів по всій території Шаньдуна.

Дослідницька група, використовуючи поєднання традиційного аналізу артефактів і передових методів, як-от оптично стимульована люмінесценція (OSL) і датування за вуглецем-14, виявила свідчення передових інженерних технологій. Стіна, побудована з утрамбованої землі, каменю та інших матеріалів, демонструє військову винахідливість держави Ці задовго до об'єднання Китаю під владою династії Цінь.

Команда археологів також виявила стародавнє поселення Пін'їнь, розташоване приблизно за 1,5 кілометра на північ від Великої стіни Ці. В історичних текстах, таких як «Цзо чжуань» і «Коментар до канону водних шляхів», Пін'їнь описується як найважливіший опорний пункт держави Ці. Місто відігравало ключову роль в охороні транспортних шляхів і забезпеченні безпеки кордонів.

Читати також


Вибір читачів
up