25.02.2025
Здоров'я та краса
eye 1582

ВООЗ попереджає: до 2050 року смертність від раку грудей у світі зросте на 68%

0
Поділитися:
смертність від раку грудей

Очікується, що зростаюче число хворих на рак грудей непропорційно торкнеться країн, що розвиваються.

Дослідники попереджають, що в найближчі десятиліття очікується різке збільшення діагностування і смертності від раку молочної залози в усьому світі, причому найвищі показники захворюваності спостерігатимуться в Північній Європі.

У 2022 році це онокозахворювання діагностували у 2,3 млн жінок, 670 тисяч із них приречені.

У кожної 20-ї жінки рак грудей буде діагностовано протягом життя, що робить його найпоширенішою формою онкології серед жінок.

Згідно з новими прогнозами Міжнародного агентства з вивчення раку (МАВР) Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), до 2050 року кількість смертей від раку молочної залози у світі зросте на 68%, а кількість нових випадків захворювання - на 38%.

Це становитиме 3,2 млн нових випадків і 1,1 млн смертей на рік.

«Щохвилини у світі у чотирьох жінок діагностується рак молочної залози, а одна жінка помирає від цього захворювання, і ця статистика погіршується», -йдеться в заяві д-ра Джоанни Кім, науковця МАВР і одного з авторів дослідження.

Країни, що розвиваються, нестимуть непропорційний тягар, попереджає агентство.

У доповіді ВООЗ ідеться, що незважаючи на те, що останніми роками рівень смертності знизився на Кубі та в 29 багатих країнах, тільки 7 країн досягають глобальних цілей у сфері охорони здоров'я, які передбачають щорічне скорочення смертності щонайменше на 2,5%.

Ці 7 країн - Бельгія, Данія, Литва, Мальта, Нідерланди, Словенія та Швейцарія. Ще кілька країн трохи відстають від них: Австралія, Велика Британія, Ірландія, Норвегія, Нова Зеландія та Швеція.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Medicine йдеться про те, що якщо всі країни досягнуть мети зі зниження захворюваності на 2,5%, то до 2050 року кількість смертей від раку грудей скоротиться майже вдвічі.

Примітно, що загальний рівень захворюваності на рак молочної залози був найвищим в Австралії та Новій Зеландії, за якими слідували Північна Америка і Північна Європа, що, можливо, пов'язано з такими факторами ризику, як вживання алкоголю і нижчий рівень фізичної активності.

У Європі ризик діагностування раку молочної залози протягом життя становить від 4,9% в Україні до 11,1% у Франції.

Ризик померти від цього захворювання становить від 1,1% у Норвегії та Іспанії до 2,6% у Чорногорії.

У доповіді ВООЗ також сказано, що смертність значно вища в країнах, що розвиваються, особливо в тихоокеанських острівних регіонах, таких як Меланезія і Полінезія, а також у Західній Африці, що відображає відсутність доступу до раннього виявлення, діагностики та лікування раку.

У багатих країнах 17% жінок, у яких діагностовано рак грудей, зрештою помирають від цього захворювання. У країнах, що розвиваються, цей показник становить 56%.

Більшість випадків раку грудей виявляється в середині життя або пізніше. Однак в Африці 47% випадків припадає на жінок, молодших за 50 років, тоді як у Північній Америці цей показник становить 18%, у Європі - 19%, а в Океанії - 22%.

Джоанна Кім заявила, що уряди та інші групи можуть допомогти поліпшити показники захворюваності на рак молочної залози, інвестуючи в раннє виявлення і лікування, що може врятувати мільйони життів у найближчі десятиліття.

Читати також


Вибір читачів
up