Лекція к.і.н. Романа Подкура "Великий терор 1937-1938 рр. у радянській Україні: портрет виконавця масових операцій"
Із уведенням до наукового обігу розсекречених матеріалів комуністичних спецслужб у країнах Балтії, Грузії вчені виявили чимало прізвищ безпосередніх виконавців під час Великого терору.
🔎Постало питання вивчення на підставі конкретних біографій водночас загального і конкретного портрету співробітника держбезпеки, який брав участь у масових репресивних операціях. Важливо було виявити загальні й індивідуальні риси чекіста-керівника, який організовував безпосередню реалізацію оперативних наказів, чекіста-слідчого, від якого залежала доля підслідного, чекіста–ката, який виконував судовий чи позасудовий вирок.
🤔Хто були люди, які організовували та здійснювали масові репресії в Україні у 1937–1938 роках? Якими мотивами вони керувалися? Чи існував типовий образ чекіста, чи кожен мав свої унікальні риси?
💛Відповіді на ці питання шукатиме кандидат історичних наук Роман Подкур у своїй лекції, присвяченій аналізу соціального, психологічного та професійного портрета виконавців масових репресій 1937–1938 років в Україні. Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією тоталітарних режимів, механізмами політичних репресій та їх виконавцями.
🗓️2 квітня, о 18:00
🖇️Лекція відбудеться у онлайн-форматі. Посилання надішлемо вам на пошту після реєстрації. Шукайте нас у соцмережах: фейсбук - Територія Терору, інст - terrormuseum.