94% розробників ставлять на перемогу HTML 5

в чому полягає основна перевага HTML5

Кілька місяців тому, коли Facebook визнала свою поразку і переключилася на свій iOS додаток, майже всі трактували це як сумний знак для HTML5. Однак велика частина з опитаних 4034 розробників, за даними останнього дослідження, абсолютно з цим не згодні.  Фактично, згідно з результатами останнього дослідження, проведеного Kendo UI, 94 відсотки опитаних розробників або вже використовують HTML5, або планують почати використовувати його в цьому році, залишаючи лише незначні 6 відсотків розробників, які не мають жодних планів щодо використання HTML5 аж до 2013 року.

  Може здатися, що зараз положенням справ можна легко маніпулювати за допомогою великої процентної частки невизначених розробників, але не в цьому випадку, враховуючи, що 63 відсотки розробників вже використовують HTML5 на сьогоднішній день.

Це вражає.

  HTML5 - оновлена версія всім відомої гіпер-текстової мови, яка дуже часто зустрічається на просторах інтернету на сьогоднішній день. Вона дає розробникам можливість працювати, використовуючи тільки наявні у них знання веб-технологій таких як HTML, JavaScript для створення мобільних додатків через такі структури, як PhoneGap від Adobe, замість того щоб вивчати Objective-C для створення програми для iPhone або iPad, або Java для написання додатків під Android. І, що можливо ще більш важливо, використання крос-платформних технологій, таких як PhoneGap і HTML5, дозволяє розробникам написати додаток тільки один раз і використовувати його на всіх основних мобільних платформах.

  Враховуючи кількість розробників, що вже використовують HTML5, немає нічого дивного в тому, що 82 відсотки розробників також стверджують, що ця технологія буде дуже важлива в їх роботі протягом наступного року, а 12 відсотків вважають, що HTML5 допоможе їм протягом найближчих двох років.

  Прагнення розробників до використання HTML5 не дивує нікого, хто коли-небудь мав відношення до розробки додатків під кілька різних платформ.

  62 відсотки стверджують, що можливість використання HTML5 для створення крос-платформних додатків, стала одним з найбільш важливих факторів у виборі технології, у той час як інші говорять, що їх залучив набір інструментів і бібліотеки, якими володіє мова.

Але в чому ж основна причина, за якої розробники воліють використовувати HTML5?

  Майже три чверті розробників сказали, що HTML, Javascript і CSS - вже знайомі багатьом мови, що дозволяло отримати простий доступ до ринку мобільних додатків.
І, що щодо відмови Facebook від HTML5, фактично, він не справив вирішального впливу на ставлення розробників до технології - половина з них навіть не були обізнані про це. З тих, хто дізнався про це з новин, 17 відсотків змінили своє ставлення до HTML5 в гіршу сторону, а 18 - в кращу.

  Це збігається з думкою таких людей як Енді Гутманс, ключовий розробник програмної мови PHP, який займає в даний час посаду генерального директора Zend, яка нещодавно представила нову версію свого додатка Zend Studio, яка дозволяє розробникам розробляти власні мобільні додатки, використовуючи знайомі веб-технології.

  Щоб зрозуміти, в чому полягає основна перевага HTML5, просто уявіть, що вам потрібно буде тричі написати один і той самий додаток під iOS, Android і Windows Phone ... особливо, якщо ваш додаток не варто переписувати заново тільки з міркувань продуктивності.


Читати також