Перший Національний телеканал готується до прямих трансляцій Великодніх богослужінь

Перший Національний телеканал готується до   прямих трансляцій Великодніх богослужінь.

Христина Стебельська: «Націю найперше можна об’єднати на рівні духу»

Перший Національний телеканал готується до прямих трансляцій Великодніх богослужінь.

    У повітрі вже витає Великодній дух, весна старанно розписує «писанку» природи. В очікування великого свята перебуває й головна редакція Першого Національного телеканалу, адже зовсім скоро (4–5 травня 2013 року) канал розпочне прямі трансляції Великодніх богослужінь із кафедральних соборів України, що триватимуть усю ніч. Укотре коментуватиме дійство головний редактор Першого Національного, народна артистка України, заслужений працівник культури України Христина Стебельська, яку без перебільшень уже можна назвати «крашанкою» Великодніх прямих трансляцій. Разом із пані Христиною пояснюватимуть дійство знані українські богослови.

     Христина Стебельська вважає за честь коментувати в прямому ефірі святкові Богослужіння. До слова, Великодні прямі трансляції зародилася на Першому від 1992 року (!). Особливим для телеканалу, як і, певна річ, для Христини Стебельської, був і 2012 рік, адже Перший здійснював ювілейні, 20-ті для України, трансляції Різдвяних богослужінь із Ватикану.

    Відповідальну справу коментування важливих прямих трансляцій уже багато років поспіль не дарма кладають на плечі Христини Стебельської, адже релігія супроводжує її все життя. Ще з дитинства вона захоплювалася іконами, любила відвідувати церкву. За понад 30-річну телевізійну діяльність Христина Стебельська втілила в життя проекти різного спрямування, однак релігійна тема хвилює її чи не найбільше. «Націю найперше можна об’єднати на рівні духу, а не політики», – зауважує вона. Тож не пройшла Христина Стебельська повз релігійну тему і в одному з останніх авторських телепроектів «Між нами» – фільмах про більш ніж 140 етносів, що мешкають в Україні. Та й нині, на її переконання, у телепросторі обов’язково має знайтися місце для передач духовного, культурного спрямування. Важливо підставляти інформаційне плече пізнавальним проектам, котрі розкривають багатогранність нашої культури, причому представляють її європейськість, важливість для історії та сучасності. Прямі трансляції Великодніх богослужінь також відіграють у цьому свою роль.

     Коментування святкових Богослужінь передбачає вагому попередню підготовку до події. «Прямі трансляції – це величезна інтелектуальна робота. Якщо коментуватиму пряму трансляцію святкової Меси з Ватикану, то протягом року аналізую промови Папи Римського, його візити, читаю його енцикліки, стежу за акцентами його опонентів.», – ділиться досвідом Христина Стебельська.

  І хоча в головній редакції Першого національного вже створено святковий настрій (красуються писанки, помережані українськими орнаментами, і зі стелі «злітають» ангели), підготовка до прямих трансляцій не вщухає. Готуючися до коментування Великодніх Богослужінь, Христина Стебельська активно цікавиться церковною темою, читає теологічну літературу, відстежує «пульс» Пасхальних приготувань у різних куточках України. На її думку, важливо не просто коментувати побачене, а й «пригощати» глядачів цікавою, актуальною інформацією. І цього року Перший Національний готує для телеглядачів смачний Великодній подарунок і запрошує всіх охочих на Пасхальні «гостини».

Дарина Фіалко

(головна редакція Першого Національного телеканалу)


Читати також

Вибір читачів

Вибір редакції