05-09-2019 Кино 427

Справжній детектив. Нове слово в жанрі детективних серіалів

Що подивитися. Серіал «Справжній детектив». Роман Петрицький

Роман Петрицький

Історія «Справжнього детективу» – це нове слово в жанрі детективних історій, що ідеально простягається над історичністю місць та людських доль, водночас апогей параноїдального сміху у пристарілого пастора, який втомився проповідувати через брак віри. З чого все починається? Сільська місцевість Луїзіани – це перші і єдина точка, звідки стартують дивні події 1995 року. Молоді детективи Раст та Марті знаходять труп жінки. Сам злочин обставлений так, щоб задіяти уяву полісменів і включити їх в таємничу гру, де від початку й до кінця сюжету існуватимуть дві нитки – постійні сліди-згадування Каркаси й Жовтого короля або громили з пошрамованим обличчям.

В ході самого розслідування ми спостерігатимемо блискавичну дедукцію Раста і винахідливість Марті у вигляді точного вимуштруваного шляху і безлічі підколів одне над одним. Герої проживатимуть аномальну зацікавленість методами вбивці, його логікою та збоченим фетишизмом, часто забиваючи на власне життя, спротив самої політичної системи, яка за здогадками Раста, корумпована й чинитиме опір, адже існує «теорія змови», яку Марті та більшість не хочуть визнавати.

Час і простір в серіалі ніби будуть сюжетно розділені на три періоди, проте феноменологічної складової цього пазлу ви не відчуєте, адже події як і сама місцевість матимуть єдиний стартер – це незмінність: маленькі затоплені поселення в болотистих хащах, де начисто відсутня питна вода, зруйновані будівлі, які даватимуть знаки нашим героям і вестимуть їх углиб наближення фіналу – скромного звільнення від власної енергії самознищення.

Тож чому варто дивитись «Справжнього детектива»?


У серіалі багато п’ють, багато палять, багато лаються, багато конфліктують, тож якщо ви набожний християнин або зожник вам може не сподобатись поведінка Марті чи того ж таки Раста і знадобиться додатковий похід в церкву або на турніки. Ну, а якщо ви любите присмалити цигарку не від хорошого життя або просто під настрій, то під час перегляду цього сезону, слід буде обов’язково це зробити.

Якщо у вас є часті роздуми про те, яке життя все таки лайнове й безсенсовне або роздуми стосовно божественності й прекрасності життя, можете і те й інше сміливо протиставляти. Раст Коул – як справжній Шопенгауер змусить вас і посміятись, і поплакати над мізерністю ваших думок.

Якщо ви параноїк, то вам однаково сподобається Раст Коул зі своїми «теоріями психосфери» та інших перверзій, які Марті вдало матюкав, а часом, ігнорував впродовж сезону, або навпаки налякає своїми одкровеннями стосовно того, що він є провідником «особливої енергії». Зрештою, впродовж серіалу Раста буквально добряче ковбаситиме і він бачитиме видіння, тим і цікавіше. Маленький спойлер – ковтати психоделіки Коул теж буде. Безсоння страшна річ, і щоб остаточно не поїхати дахом, нашому герою доведеться ще більше ризикувати – перетворюватись на алкоголіка від нудьги й продовжувати давно почате, проте остаточно не завершене діло.

Якщо ви любите ці дві структури, маю на увазі, Ерос і Танатос, і часто думаєте як їх можна застосувати на практиці психоаналізу щодо себе, то ось вам маленький приклад – В Марті енергія еросу значно більш виражена, ніж в Раста про що свідчать постійні сімейні зради Марті. Хоча тут закладене і вперте переконання самого героя, що все це робиться для «збереження сім'ї», такий собі нещасний донжуан наш Марті. Раст Коул – це навпаки бурхливий потік вогню, який сам себе спалює, рівень самознищення зашкальний. Енергія деструдо більш якскраво виражена. Ну і ще, що варто додати, наші герої однаково токсичні персонажі, хоч і виступають на боці світла. Раст і Марті – це не той типаж вічно усміхненого лейтенанта Коломбо, галантного й певного мірою манірного, ця парочка швидше нагадує бунтуючих детективів Джиммі Макналті та Банка Морленда із серіалу «Дроти».

І насамкінець, можна сказати якщо ви любите різножанровий підхід до серіалів, не щось таке, під що можна чавкотіти макарошками з соусом, а вдало відкрити фляшку джек деніелсу або зубровки, то «Справжній детектив» вам сподобається – бо це і триллер, і нуарний арт-хауз, і блюзове сайкобіллі, яке гуркотітиме у ваших вухах, доки будете здійснювати перехід через болота тихої, здавалось би, нічим не помітної Луїзіани.Ключевые слова: в жанрі детективних серіалів,новаторство,Що подивитися,Роман Петрицький,цікавий серіал

Читайте также