06-01-2022 Мистецтво 139

Найбільш очікувані книги 2021 року

Кращі книги 2021 року

Причин для радості в 2021 році дуже багато, і серед них є багатообіцяючий літературний пейзаж. Деякі з найбільш відомих імен в індустрії будуть випускати нові роботи, від Кадзуо Ісігуро до В’єт Тан Нгуена. Ці найбільш очікувані художні і науково-популярні книги 2021 року пропонують щось цікаве для кожного читача: керівництво Білла Гейтса про досягнення нульових викидів парникових газів, уроки письма від Джорджа Сондерса і захоплюючий детективний роман від короля жахів. І так, ось наш список найбільш очікуваних книг цього року.

Кадзуо Ішіґуро. Клара и Сонце

Кадзуо Ісігуро. Клара и Сонце

У своєму першому романі після отримання Нобелівської премії в літературі 2017 року, Кадзуо Ішіґуро знайомить читачів з технологічним розвитком майбутнього, наповненим антиутопічними елементами. Історія зосереджена навколо «Штучного друга» на ім’я Клара, яка спостерігає за світом з магазину, звідки, як вона надіється, її скоро забере потенційний власник. Як і в його попередній новаторській фантастиці, в останній книзі Ісігуро зачіпає основні питання про любов і людяність. Ці теми розглядаються через унікальну проникаючу лінзу.

В’єт Тан Нгуєн. Ідейний

В’єт Тан Нгуєн. Ідейний

Здається, нас чекає сіквел «Співчуваючого». The Committed відправляє читача в інтелектуальну подорож, наповнену криміналом. Закінчивши свою кар’єру комуністичного шпіона, неназваний головний герой відправився в Париж, де відродилася його цікавість до життя, не дивлячись на те, що він втікає від свого минулого. Він і його брат починають займатися торгівлею наркотиками і скоро отримують більш серйозні проблеми, ніж очікували. Пробираючись в коло інтелектуалів і політиків, колишній шпіон розуміє, що ним керує не тільки капіталізм, а й французькі філософи, такі, як Сартр і Сімон де Бовуар.

Харукі Муракамі. Перше лице однини: оповідання

Харукі Муракамі. Перше лице єдиного числа: оповідання

В цьому довгоочікуваному збірнику з восьми оповідань від першого лиця письменник Харукі Муракамі пише про бейсбол, джаз, дитячі спогади, юного кохання і багато іншого. Книга «FirstPersonSingular» наповнена характерним для Муракамі магічним реалізмом. В оповіданні «Чарлі Паркер грає боса-нову» примара Чарлі Паркера оживає, а в «Признаннях мавпи Шінагави» мавпа говорить людською мовою, витирає спини гостей в гарячих джерелах, п’є холодне пиво, закохується в жінок і викрадає їхні імена. Муракамі стирає кордони між мемуарами і белетристикою у всьому збірнику, залишаючи читачу вирішувати, є оповідач видуманим героєм чи самим Муракамі.

Стівен Кінг. Пізніше

Стівен Кінг. Пізніше

В новому романі короля жахів піднімаються характерні для Кінга теми дорослішання, страхів і протистоянь цим силам. В центрі сюжету – хлопчик з надприродніми здібностями Джеймі Конклін. Незвичайний дар дозволяє йому бачити те, чого не бачуть інші. Такі здібності сподобалися поліції Нью-Йорка, і Джеймі стає правою рукою детектива. Разом вони намірені розкрити непросту кримінальну справу.

Джонатан Франзен. Перехрестя: Роман: Ключ до всіх міфологій, том 1

Джонатан Франзен. Перехрестя: Роман: Ключ до всіх міфологій, том 1

Новий (шостий) роман Франзена стане початком масштабної трилогії про життя трьох поколінь сім’ї Хільдебрандтів з Чикаго. Дійство роману починається в 1971 році. У видавництві Farrar, Straus and Giroux показують, що книга стане «великим дослідом людських міфів, побудованим на прикладі сім’ї Хільдебрандтів, що відчуває на собі вплив основних політичних, інтелектуальних і соціальних течій останніх 50 років».

Джон Рональд Руел Толкін. Природа Середзем′я

Джон Рональд Руел Толкін. Природа Середзем′я

Книга присвячена вигаданому світу Середзем′я. Тепер ми знаємо більше про безсмертя ельфів і про світ валар, про це чи можуть ельфи, хобіти і жінки-гноми відрощувати бороди, про землі і звірів Нумерона і багато інших речей, що стосуються Середзем′я. Книга заснована на старих, неопублікованих чорновиках знаменитого письменника, які були передані редактору Карлу Хостеттеру сином Толкіна, Крістофером.

Квентін Тарантіно. Одного разу в Голлівуді

Квентін Тарантіно. Одного разу в Голлівуді

Довгоочікуваний перший художній твір Квентіна Тарантіно – одночасно веселий, чудовий і жорстокий. Нас чекає дивовижний, деколи шокуючий новий роман, заснований на його фільмі, який отримав премію Оскар. Книга більш детально розкаже читачам про минуле і майбутнє головних героїв: популярного актора Ріка Далтона і його дублера Кліффа Бутта.

Джордж Сондерс. Плавання в річці під дощем: четверо росіян проводять майстер-клас з письма, читання і життя

Джордж Сондерс. Плавання в річці під дощем

Лауреат Букеровської премії, автор роману «Лінкольн в Бардо», пропонує нам подумати про те, що і чому заставляє художню літературу працювати посередником аналізу російських оповідань. В семи есе Джордж Сондерс досліджує твори Миколи Гоголя, Антона Чехова, Івана Тургенєва і Лева Толстого, щоб підкреслити силу успішного написання творів. Сондерс є сам майстром коротких розповідей, і його поради щодо написання літературних творів широкі і викладені в дотепній і доступній прозі.

Білл Гейтс. Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення і необхідні прориви, які ми маємо

Білл Гейтс. Як уникнути кліматичної катастрофи: рішення і необхідні прориви, які ми маємо

Останні 10 років співзасновник Microsoft і філантроп Білл Гейтс вивчав наслідки зміни клімату. У своїй новій книзі він описує, як і чому світу необхідно добитися нульових викидів газів, щоб змінити курс на катастрофічне майбутнє планети. Гейтс не тільки впевнено викладає свої аргументи на користь нульових викидів, а також описує реальний набір дій, як цього домогтися.


Читайте также