Євгеній Юхниця. Біографія поета

Євгеній Юхниця. Біографія поета

1. Короткий реліз

Творчість поета і сценариста Євгенія Юхниці настільки різнобарвна і різножанрова, що знадобляться роки і роки для дослідників, аби усе описати. Різнобарвний поет зі своїм неповторним вольовим і ліричним стилем, здається втілив у себе всіх творців до нього. Яскраві кіношні і чуттєві полотна від Євгена – завжди широта, яскравість, передбачування, розпізнавання, діалог з читачем.

За творчим кредом, Євгенія Юхницю можна сміливо називати яскравим стилізатором епох і часів. Притаманність українським джерелам пісенності і ритміки, поет разом з читачами пробує на смак й чужі народи і країни, галузеву і територіальну унікальність та сюжетність, ліризм та глашатаїзм.

Читайте також: Лютневі вірші поета Юхниці Євгенія

2. Біографія

Євгеній Леонідович Юхниця, український поет і сценарист, народився 14.04.1965 року у м. Жмеринці Вінницької області.

Родина Євгена була з незаможніх, бідненька хата, обійстя з курами та грядками, через які не мав часу ходити у музичну школу (куди двічі поступав) і у спортивні секції. Але ночами займався шахами, запоями читав українську та закордонну літературу. Кілька разів вигравав юнацьке чемпіонство міста. Грав у шкільному театрі. Виступав на конкурсах публічних читань української поезії.

Був завжди активним, старостою класу, комсоргом. Але мусів бігти додому до хатнього господарства. Вчився на 4 і 5, у останніх класах став відмінником.

Після школи поступив у технічний ВУЗ, але через рік попав у перший призов студентів до лав армії. Після двох років, закінчив економічний інститут і працював за фахом економіста.

Писати вірші професійно почав у 1994 році. Тоді ж, з першими книжками у 1997-1998рр була написана дуже цікава п’єса «Жіночий бунт, або нові герої». В 1999 році їде в Москву на вищі поетичні курси при Літературному інституті. Хотів у Канаду на курси верлібру, але не вистачило коштів. Закінчує навчання у 2001 році, у 2002 році видає яскраву збірку «Сценами різноголосо».

У 2002 році створює тепер вже епохальний інтернетний Клуб Поезії, який модерує, де пробують свої сили десятки тисяч митців. З 2005 по 2011 рік тренує себе у різних стилях і жанрах поетики. З 2011 по 2017 рік навчається на відомих курсах сценаристики і режисури у Києві, Парижі, Римі.

У 2008 році очолює, як шеф-редактор, легендарний літературний журнал «Дніпро», який змінює, осучаснює, залучає талановиту українську молодь до авторства. Сам себе там забороняє друкувати, каже: «…тільки після моє смерті, якщо хтось вважатиме, що мої поезії гідні журналу «Дніпро»!»

З 2014 року багато пише про війну, про українських героїв.

Євгенія Юхницю друкували тисячі українських газет і журналів за усі роки. Зараз веде перемовини про переклади поезій на інші мови. Містик, знається на астрології, соціоніці, «Дизайні людини». Від батька вміє гадати на картах. Чутливий до подій і до людей. Зовнішньо жорсткий, але миттєво покладистий, якщо слід переписати твір зовсім, або частково!


Зоя Cлободянюк


Читайте также