Як читати книги англійською?

Як читати книги англійською? Які книги читати

Читання іноземною мовою - важливий компонент її вивчення. Ця навичка потрібна не менше, ніж розмовна мова й швидке розуміння співбесідника. Крім того, можливість прочитати книгу англійською розширює обрії в ситуаціях, коли не існує перекладу рідною мовою. Отже, з чого ж почати, якщо ви з нового року поставили собі на меті розпочати  читати книги англійською?

Правильно обрати книгу

Тут слід керуватися  двома критеріями. Потрібно, щоб обрана книга була для вас цікавою (у протилежному випадку навіщо за неї братися?), а також відповідала рівню ваших знань з англійської. На початковому етапі краще за все віддавати перевагу книгам сучасних авторів. Як би вам не хотілося прочитати романи Джейн Остін або Артура Конан Дойла в оригіналі, у реальності вам доведеться зіткнутися з лексикою позаминулого століття. Це, звісно, ​​цікаво, однак мало придатне для повсякденного життя, хіба що ви - філолог.

Бути або не бути словнику?

Нерідко навколо читання іноземною ведуться суперечки, чи варто використовувати словник. Хтось вважає, що без довідника неможливо зрозуміти зміст твору, а також правильне значення слів. Хтось запевнює, що читання без словника розвиває уяву й  винахідливість, тренуючи звичку вловлювати сенс із контексту.

Із доводами обох сторін можна погоджуватися або ні, однак експерти вважають, що словником  користуватися потрібно. Другий варіант добре підходить для того, хто має достатній рівень мови. Швидше за все, це вже не перша його книга іноземною.

Категорії слів

Усі словесні конструкції можна розділити на категорії: ключові та другорядні слова. Ключові важливі для розуміння тексту, оскільки в них зосереджена основна ідея речення. Другорядні зазвичай виконують описову функцію. Якщо ви не будете переводити кожне з них окремо, зміст усе одно зрозумієте.

Однак це не скасовує того, що в такому випадку словниковий запас не буде розвиватися. Адже чим більше книг ви прочитаєте, тим легше будете відділяти ключові слова від другорядних, тим швидше запам’ятаються нові слова.

Також варто звертатися до словника постійно, якщо ви читаєте спеціальну літературу. У цьому випадку потрібно обов’язково уточнювати всі терміни і їх значення, інакше інформація буде недостовірною.

Найголовніше, не бійтеся й просто розпочніть опанування англійської за допомогою книг. Це ефективний спосіб поглибити свої знання. Успіхів!

Переклад: Світлана Стрельчук


Читайте также