Які професії обирають українці в США та з якими складнощами стикаються в процесі працевлаштування?

Які професії обирають українці в США та з якими складнощами стикаються в процесі працевлаштування?

Найважливішим питанням для українських мігрантів в Америці, звичайно ж, є робота. Багато людей починає пошук релевантних вакансій ще на етапі оформлення документів для переїзду. В наш час це можна легко зробити за допомогою дошки оголошень в інтернеті. Робота в США є в достатній кількості, бо з кожним роком в країні створюють тисячі нових робочих місць.

    Якщо ви претендуєте на високооплачувану фахову професію, то повинні мати підтверджений диплом про вищу освіту в обраній сфері, досвід роботи, а також знати англійську на рівні носія.

Найпопулярніші вакансії для українців в США

    Так, влаштуватися на високооплачувану посаду одразу ж після переїзду в Америку виходить далеко не в усіх. Та є й інша популярна робота для українців в США. Це можуть бути вакансії, які підійдуть людям без певних навичок та знання англійської, а також робочі місця для фахівців у певній сфері.

    Роботу українцям краще шукати на сайтах для мігрантів. Одним із таких інтернет-ресурсів є Ukrainian USA and Canada, який створено саме для переселенців з України. Більшість оголошень – україномовні, а пропозиції щодо працевлаштування зібрані з усіх куточків Сполучених Штатів та Канади. Якщо говорити про найпопулярніші вакансії, то вони наступні:

 1. Водії. Потрібні як водії категорії CDL, так і водії для пасажироперевезень, таксі й приватних перевезень. Для роботи необхідне водійське посвідчення американського зразку.
 2. Няні та доглядальниці. Іноді шукають претендентів з медичною або педагогічною освітою, але в більшості випадків потрібні люди, які знайдуть спільну мову з дітьми або літніми людьми.
 3. Працівники готельно-ресторанної сфери. Зазвичай потрібні адміністратори, рецепціоністи, офіціанти, кухарі та технічний персонал.
 4. Продавці та касири. Дані професії найбільш затребувані серед роботодавців, але ви повинні володіти англійською на розмовному рівні.
 5. Кур’єри. На них також завжди є попит, тому мігранти, яким терміново потрібна робота, часто влаштовуються працювати у цій сфері.
 6. Спеціалісти з клінінгу. Ця робота в США для українців без знання мови буде ідеальним варіантом. Від претендентів потрібна лише старанність та акуратність.
 7. Будівельники. Особливо цінуються спеціалісти високого рівня з досвідом роботи.
 8. Працівники на заводи і фабрики. Потрібні як фахові спеціалісти робітничих спеціальностей, так і люди для обслуговування обладнання.

    Також завжди є потреба в складських робітниках, працівниках мувінгу, спеціалістах сфери краси та спорту, репетиторах. Всі ц, та багато інших вакансій можна знайти на сайті Ukrainian USA and Canada. Також тут ви знайдете пропозиції для працевлаштування у сфері медицини, фінансів, юриспруденції, але таких оголошень набагато менше.

Складнощі при працевлаштуванні в Америці

    Працевлаштуватися у Сполучених Штатах можна офіційно та неофіційно. Але другий варіант може принести мігранту багато проблем, якщо про неофіційну роботу стане відомо відповідним органам. Крім великих штрафів, нелегальному працівнику може загрожувати депортація з забороною в’їзду в Америку на деякий час.

    А ось легальна робота в США для українців дає деякі бонуси. Це і соціальні гарантії, і «прозора» кредитна історія, і навіть можливість отримання в майбутньому американського громадянства. Та є й ряд складнощів, з якими стикаються мігранти:

 • Необхідність отримати пакет документів і спеціальну робочу візу. Це не дуже швидко та потребує грошових вкладень.
 • Шахрайство.
 • Погане знання англійської мови.
 • Неможливість зайняти високооплачувану престижну посаду, якщо на неї претендують громадяни США.

    Але попри складнощі, робота в США для мігрантів є, а заробітної плати, навіть невисокої, вистачає для повноцінного життя у Штатах. На інтернет-ресурсі Ukrainian USA and Canada розміщено багато цікавих вакансій на будь-який смак. Переходьте на сайт, проглядайте пропозиції та обирайте!


Читати також