Детально про фільтри для пального

Детально про фільтри для пального

Грамотно підібрані фільтри для пального здатні забезпечити максимальну чистоту нафтопродуктів та запобігти попаданню сторонніх домішок у паливну систему транспортного засобу. Їх потребують власники автозаправних станцій, авторемонтних майстерень, нафтопереробних підприємств, а також звичайні автовласники, котрі прагнуть підвищити термін експлуатації свого автомобіля та його вузлів. В інтернет-магазині Петролайн https://petroline.ua/ можна знайти фільтри з різними параметрами для використання у побуті та на виробництві. Вони дозволять зробити ретельне очищення палива та видалити іржу, бруд, воду та тверді домішки, які завдають непоправної шкоди двигуну автомобіля.

Основні різновиди фільтрів для пального

Залежно від складності та ступеня фільтрації розрізняють два основні різновиди фільтруючих елементів - паливний фільтр грубого та тонкого очищення. Груба фільтрація дозволяє позбутися парафіну, фарби, іржі, неорганічного сміття і великих частинок розміром до 300 мікронів. Очищення нафтопродуктів здійснюється за допомогою сітки, що виготовляється з металу чи пластику. Тонка фільтрація призначена для відсіювання частинок розміром 5-10 мікронів. У ролі фільтруючого елемента використовується целюлоза, яка ретельно обробляється смолою. Завдяки їй можна надійно захистити автозаправну колонку, дизельний чи бензиновий двигун транспортного засобу від забруднень.

Паливні фільтри тонкого очищення поділяються на такі види:

Целюлозні. Целюлозні моделі дозволяють видаляти з нафтопродуктів жорсткі домішки від 10 мікронів і вище. Їх можна встановлювати на лінії перед помпою, яка використовується для перекачування різних паливно-мастильних матеріалів: бензин, дизель, гас тощо.

Гідроадсорбуючі. До їхнього складу входить адсорбент, який здатний взаємодіяти з водою та перетворюватися на гель. Густа гелеподібна рідина не зможе пройти через очисну систему.

Сепаратор. Використовується для видалення дрібнодисперсної води. Відфільтровані частинки рідини залишаються у спеціальному відстійнику. Дизельне пальне проходить крізь целюлозний очисний елемент, що дозволяє запобігти проникненню твердих механічних домішок у паливне помпове обладнання. На сторінці https://petroline.ua/ru/filtri-separatori/ представлені сепаратори для очищення ДТ від дрібних частинок та відокремлення води.

Дуже важливо своєчасно обслуговувати та змінювати сильно забруднені чи пошкоджені очисні елементи, щоб не знизилася продуктивність паливного насоса та швидко не зношувалися деталі двигуна транспортного засобу.

Що необхідно врахувати у процесі вибору фільтра для палива

Щоб не помилитися з вибором відповідної моделі, потрібно звернути увагу на такі нюанси:

  • Мінімальна та максимальна пропускна спроможність. Для використання в побуті рекомендується вибирати моделі, що фільтрують паливо зі швидкістю 50 л/хв. Для автозаправних станцій та нафтопереробних заводів краще застосовувати фільтруючі засоби з пропускною здатністю від 200 л/хв.
  • Наявність функції утримання та відділення води. Якщо потрібно видалити вологу в нафтопродуктах, потрібно вибирати гідроадсорбуючі моделі.
  • Ресурс. Одноразовий елемент після тривалої експлуатації слід замінити на новий. У багаторазових моделях міняють картриджі, щоб вони далі працювали безперебійно.
  • Тип відсіву. Він може бути середнім, номінальним чи абсолютним.

Намагайтеся вибирати оригінальні паливні фільтри від перевірених та всесвітньо відомих компаній-виробників. Купівля такого пристрою має бути економічно рентабельною і технічно обґрунтованою.

Читати також


Вибір читачів
up