31.10.2024
Здоров'я та краса
eye 147

Як зняти стрес: проста вправа від психологині проєкту «Незламна мама»

Як зняти стрес: проста вправа від психологині проєкту «Незламна мама»

Фізична вправа, яка допоможе зняти стрес. Радить психологиня

Втомилися? Перенервували? Посварилися з близькими? Зняти стрес і віднайти рівновагу допоможе проста і приємна вправа, яку рекомендує методистка програми «Незламна мама» від «Фонду Маша» Ірина Єфімцова.

Наші тіло та психіка нерозривно взаємопов'язані. Емоції відбиваються на фізичному самопочутті. А стан тіла, навпаки, впливає на психіку. Ви точно чули таке поняття як психосоматика. От саме вона й вивчає зв'язок між тілом і психікою. Полегшувати емоційний стан за рахунок різних вправ вчать учасниць програми психоемоційної стабілізації «Незламна мама», одна зі змін якої пройшла за фінансової підтримки страхової компанії UNIQA.

– Коли ми впливаємо на наші фізичні відчуття, то впливаємо й на тілесне самопочуття, а через нього – і на роботу мозку. Весь цей ланцюжок врешті приводить до того, що ми змінюємо свій емоційний стан. Тобто позбавляємося стресу, – пояснює методистка «Незламної мами», психологиня Ірина Єфімцова. – Я хочу запропонувати до вашої уваги просту тілесну вправу, яка допоможе зняти стрес.

Вправа «Перехресне потягування»

Цю вправу можна виконувати стоячи або сидячи. Якщо обрали перший варіант, то станьте на рівну поверхню, де зможете тримати рівновагу.

Підніміть вперед і витягніть пряму ліву ногу. Маєте відчувати легке напруження. Не нахиляючись вперед, потягніться кінчиками пальців правої руки до кінчиків пальців лівої ноги. Потім, навпаки, ліва нога – опорна, праву підіймаємо, і лівою рукою тягнемося до правої ноги. Потім знову правою рукою тягнемося до лівої ноги. Зробіть 4-8 повторів.

Цю вправу бажано робити в повільному темпі, при цьому звертаючи увагу на роботу м'язів живота. Після виконання зробіть кілька ковтків води.

Чому корисна ця вправа?

– Коли ми одночасно включаємо в роботу і праву, і ліву частину тіла, покращується взаємодія між правою та лівою півкулями мозку. Права півкуля більшою мірою відповідає за емоції, а ліва – за логічне мислення. Коли зв'язок між ними хороший, то логіка та емоції взаємно співпрацюють, і людина стає більш стійкою перед стресом.

Про проєкт:

Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена фахівцями з психології та посттравматичних розладів для жінок і їхніх дітей, які постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи, арттерапевти, тілесні психологи. Одна зі змін «Незламної мами» відбулася за фінансової підтримки страхової компанії UNIQA.

Читати також


Вибір редакції
up