Науково-популярні відео тижня. Добірка від 18.11.2024

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 18.11.2024

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!

Синдром чужої руки, синдром Капгра, синдром Котара та інші подібні стани - рідкісні неврологічні розлади. Втім, навіть так вони, ймовірно, вплинули на життя та культуру людства. Розбираємося у новому випуску "Критики нечистого розуму".

На початку своєї Незалежності Україна мала третій в світі арсенал ядерної зброї. Погодьтеся, зараз це був би неабиякий аргумент у протистоянні з Росією. Але, як казав Леонід Кравчук, маємо те, що маємо: ядерні боєголовки, ракети і бомбардувальники в ліпшому випадку були обміняні на дешевий газ, а то і просто віддані. І не кому-небудь, а Російській Федерації! Як так вийшло? Чому Україна не втримала право володіти ядерною зброєю? Хто вів ці переговори, чого намагався добитися, і до чого прийшли в результаті? Що таке насправді Будапештський меморандум, кому і навіщо він був потрібен і як він фактично перетворився на нікчемний документ. Розповідаємо все за порядком.

У цьому відео ми дослідимо, як штучний інтелект уже змінює наше життя і які можливості та виклики він приносить для майбутнього. ШІ вже став невід'ємною частиною повсякдення: від персональних асистентів і рекомендацій в інтернеті до глобальних рішень у медицині, науці та бізнесі. Чи готові ми до того, що наш лікар – це програма, а фінансовий радник – алгоритм? Чи можна довірити штучному інтелекту такі значні ролі? Ви дізнаєтесь, як ШІ може допомогти у боротьбі зі змінами клімату, економічними кризами та навіть пандеміями, і чи готове людство передати йому контроль над критичними рішеннями. У цьому відео ми детально розглянемо ШІ в різних галузях: від медичних діагностик до аналізу кліматичних даних та автоматизації промислових процесів. Ви дізнаєтесь про унікальні технології ШІ у науці та сільському господарстві, а також про етичні, моральні та правові питання, що стоять перед людством. Попри всю свою потужність, навіть найсучасніші системи штучного інтелекту не можуть повністю замінити людський контекст і сприйняття. А отже, на нас чекає майбутнє, де відповідальність за рішення залишатиметься за людиною, а технології служитимуть на користь суспільства. Приєднуйтесь до обговорення: чи стане ШІ ключем до сталого майбутнього і змінить наше життя?

У жовтні 2024-го в Грузії відбулися парламентські вибори. Про перемогу на них оголосила правляча - проросійська партія. Це викликало в українців гостре відчуття дежавю. Бо там було все, що ми добре пам’ятаємо: адмінресурс, фальсифікації, вкидання бюлетенів і тітушки. А ще - було залякування виборців картинками зруйнованих московитами українських міст. Мовляв, давайте дружити з Кремлем - а то буде війна. Опозиція і навіть президентка країни - були шоковані. Як казав Джеймс Бонд, ніколи не кажи ніколи. Бо все це вже було. Про нас не будемо, це окрема історія. Але було і у грузинів! І не раз, не два - завжди за одним і тим же сценарієм. Кремль завжди тут діяв за однією схемою: ставив у безвихідне становище, схиляв до переговорів і домовленостей, а потім - … А що потім - розповімо в цьому відео.

Читати також


Вибір читачів
up