Поділитися:
У лікарні Мечникова відкрили бібліотеку для військових
Оновлено: 15.03.2025

28 лютого 2024 року у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І.І. Мечникова відкрили бібліотеку для військових, які проходять лікування та реабілітацію. Ініціатива реалізована національною книжковою платформою Yakaboo спільно з 1+1 media у межах довготривалої програми підтримки українських захисників. Авторкою ідеї стала ведуча 1+1 Марафон та інтерв’юерка Наталія Мосейчук.

Для пацієнтів лікарні передано понад 600 друкованих книг, а також 5000 кодів доступу до електронної «Бібліотеки для героїв» у мобільному застосунку Yakaboo. Це дасть можливість військовим отримати книги в зручному форматі – паперовому, електронному або аудіо.

Юрій Кривошея, співзасновник Yakaboo: «Ми в Yakaboo віримо, що книга – це не просто спосіб дізнатися щось нове. Це підтримка, мотивація, відчуття дому навіть у лікарняній палаті. Саме тому ми зробили «Бібліотеку для героїв», щоб наші захисники мали доступ до книжок у будь-якому форматі: друкованому, електронному, аудіо. Крім того, що читати завжди ОК, книги – це знання, а знання – це актив, котрий робить нас всіх сильнішими».

Ця ініціатива стала продовженням довготривалої місії Yakaboo – зробити книги доступними для військових та поранених. Ще у 2014 році компанія почала розвивати напрям «Бібіліотеки для героїв» – передавати паперові книжки українським захисникам та допомагати нашим підрозділам формувати їхні бібліотеки, розуміючи, що читання – це спосіб психологічної реабілітації, а також продовження свого розвитку в незалежності від обставин. Згодом стало очевидно, що тільки друкованих книжок недостатньо: умови не завжди дозволяють їх зберігати чи з ними пересуватися. Так народилася цифрова «Бібліотека для героїв» у нашому застосунку, яка дозволяє читати та слухати книги в будь-яких умовах.

Наталія Мосейчук, ведуча 1+1 Марафон, інтерв’юерка та авторка ідеї створення бібліотеки у лікарні імені Мечникова: «Це велика робота. І чудова ініціатива. Хлопці одразу взялися читати - бо це відволікає від поганих думок. Дає можливість хоча б на мить поринути в іншу реальність. Безпечну. Я дуже дякую книжковій платформі Yakaboo та її співзасновнику Юрію Кривошеї. Впевнена, попереду в нас лише масштабування співпраці».

Що отримують військові?

  • Коди доступу до електронної «Бібліотеки для героїв» у мобільному застосунку Yakaboo – понад 5000 книжок у цифровому форматі.
  • Друковані книги, які можна читати у лікарні.
  • Ретельно підібраний список видань, сформований спільно з психологами ГО «DoLadu», щоб уникнути тригерних тем та надати літературу, яка найкраще підтримує пацієнтів.

Медичний директор лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко: «Психологічне відновлення так само важливе, як і фізична реабілітація. У нас був військовий, який потрапив у реанімацію без телефону та документів. Його перше прохання – дайте почитати. Саме тоді ми ще раз переконалися, наскільки важливий доступ до книг для наших захисників».

Хто долучився до ініціативи?

До створення бібліотеки приєдналися провідні українські видавництва:

  • Видавництво «Кліо»
  • Vivat
  • Видавництво «Апріорі»
  • Віхола
  • Yakaboo Publishing
  • Навчальна книга «Богдан»
  • Книги 21
  • Лабораторія
  • Видавничий Дім «Комора»
  • Видавництво Сілаєвої О.В.

Проєкт реалізовано у співпраці з 1+1 media. Ідея створення бібліотеки належить ведучій 1+1 Марафон та інтерв’юерці Наталії Мосейчук, яка підтримує ініціативи, спрямовані на допомогу українським військовим.

Читати також


Вибір читачів
up