В Софії Київській представлять колекцію етнічного одягу, що зцілює

В Софії Київській представлять колекцію етнічного одягу, що зцілює

Дизайнер – дослідниця фольклору та язичництва

3 грудня в Хлібні Національного заповідника "Софія Київська" пройде показ колекції бренду СТРІЙ – одягу, що зцілює. Дизайнер – Анна Заклецька – відома українська теле- та радіоведуча, громадська діячка, вокалістка фольк-дуету VRODA та дослідниця фольклору та язичництва, української культури та традицій у дохристиянському прочитанні. 

Це перша дизайнерська лінія теплого щоденного етнічного одягу від Анни Заклецької, в яку увійшли 13 образів – в’язані сукні до підлоги, брючні костюми та спідниці, що створені з мериносової вовняної пряжі й прикрашені в‘язаними нагрудними прикрасами-кризами та  автентичними візерунками. Вони є точними копіями орнаментованої вишивки з власної колекції вишиванок Анни, що налічує 20 одиниць. Серед них вишиванки віком понад 100 років. Основні кольори колекції – білий, червоний та чорний.

Колекція СТРІЙ створена на основі знань, отриманих з розповідей бабусі Анни – Гані 1922 року народження, що більшість життя прожила на Хмельниччині та Рівненщині, про ткацтво, знахарство, філософію життя, Бога, мову, обряди, закони буття, джерело щастя та сенси, заради яких ми втілилися. А також з розповідей людей, з якими Заклецька спілкувалась впродовж 30 років у власних фольклорних експедиціях Україною та світом.

“Ціль, цілий, цілісний, цілющий — усе це слова, об’єднані спільним коренем та передбачають наповненість, однорідність і відсутність прогалин/надщерблень. Кожні звук, колір, форма мають свою частоту коливання. Своя сорочка ближча до тіла: наші рідні звуки та візерунки резонують з частотою кожного з нас – тим самим роблячи нас цілісними, міцними, захищеними. Щоб це відчути та вміти цим користуватись, важливо пізнавати себе та жити усвідомлено”, – пояснює Анна Заклецька.

Колекція супроводжується виданням книжки-лукбуку з тлумаченнями #відбабусі про значення візерунків, цифр, кольорів, та пояснює сутність обрядового кола українців ще дохристиянського впливу.

Показ пройде у театралізованому форматі за мотивами рідного міфу про створення світу. Дійство, режисером якого також стала Анна Заклецька, покаже як із всевидячого ока, чорної діри, з’являється світ. Усе починається з одного, усе є проявом Єдиного, усе з часом, пройшовши свій самобутній шлях, повертається до нього ж – єдиного Абсолюту. 

В якості моделей на подіум вийдуть артисти з родинного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» під керівництвом мами Анни – Раїси Заклецької. 

Спеціальною гостею показу стане Надія Васіна – колишня учасниця національної збірної з художньої гімнастики, найгнучкіша дівчина України. На подіум також вийде співачка Ейра. 

Музичний супровід показу створено спільно з Олександром Жижченком, за участі бандуриста гурту ONUKA Євгена Йовенка та віртуоза, художнього керівника НАОНІ, продюсера Олеся Журавчака (сопілка).

Гостями заходу стануть – Оля Сумська, Лесь Подерв’янський, Настя Вергелес та Денис Блощинський, Серж Смолін та Серж Пайе, Семен Горов, Павло Шилько, Олімпія Вайтмусташ, Ірина Ступка. Запрошені – Леньо з Kozak System, Олег Скрипка та інші.

Також в рамках заходу лекція на тему нумерології та поняття «трійці» у рідному світогляді, майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки та презентація книги-тлумачення. В день презентації буде запущено роботу сайту проєкту www.striy.com.ua. 

3 грудня, субота, початок о 17.00

Національний заповідник "Софія Київська", Хлібня,

вул. Володимирська, 24

Локація має укриття на випадок повітряної тривоги та безперебійне постачання електроенергії. 


Читати також