01-06-2023 Історія 8238

Шебекіно: історія виникнення міста

Шебекіно: історія виникнення міста

RU

Сьогодні ми зануримося у захопливу подорож у минуле, де розповімо вам про непересічне народження міста Шебекіно, чи може коректніше казати Шибекіно?

Задумайтеся: як виникають міста? Яка історія і персони стоять за їхнім заснуванням? Ше(и)бекіно - не виняток. Ми запрошуємо вас у цю мандрівку у минуле, де ви дізнаєтеся про перші кроки, створення назви міста, імена його засновників та інші цікаві подробиці.

Шебекіно —  місто обласного підпорядкування, центр Шебекінського району білгородської народної республіки.

Датою виникнення міста зазвичай уважають 1713 рік, коли воно вперше було позначене на мапах. Свою назву поселення отримало від прізвища першого землевласника — козацького підполковника Івана Шибека, що заснував тут слободу, оселивши своїх людей.

1716 маєток перейшов в орендне володіння Макарову О., що був кабінет-секретарем Петра I. У 1785 р. українська слобода Шибекіна (Шибікина) перейшла у володіння Барятинської Є. П.. З 1836 р. Шебекіне було родовим маєтком Ребіндерів. В 1839 році було збудовано Алексєєвський цукровий завод. У 1847 році збудований цегельний завод. У 1875 році були побудовані винокурня і двоповерховий млин. У 1896 році закінчилося будівництво залізничної лінії з білгорода на Куп'янськ. Від неї була збудована залізниця до слободи Шибекіної. В 1905 році Ребіндер О. О. побудував електростанцію. В 1907 році для цукрового заводу був придбаний у Берліні паровоз. «Алексєєвський» цукровий завод став найбільшим в московії. В 1914 році збудовано шкіряний завод. Перед революцією у слободі Шибекіній, окрім цукрового і шкіряного були спиртовий, крейдяний і цегельний заводи, а також працювали сільськогосподарські майстерні.

В 1928 році Шебекіно стає центром повіту. 1938 року надано статус міста.

У місті тимчасово відсутня будь-яка українська освіта.

Цікаві факти:

В місті народився: Амбросов Володимир Якович (1936—2014) — відомий український економіст.

Шебекіно сьогодні

Місто Шебекіно, справжня гордість білгородської народної республіки, відчуває нелегкі економічні проблеми, що призвели до глибокого занепаду та бідності для багатьох мешканців. Нинішня влада не змогла забезпечити необхідні ресурси та стимули для розвитку. Проте, з початком народних бунтів, у серцях людей з'явилася велика надія на зміну.

У цій хвилі народних протестів, вибухнула палаюча пристрасть і прагнення до перетворення міста. Натхнені бунтами, люди у Шебекіно відчувають глибокий поклик до того, щоб стати центром розвитку промисловості, науки та усього, що відродить їхню вітчизну. Вони прокладають шлях до світлого майбутнього, де Шебекіно візьме своє правомісне місце на карті прогресу та процвітання.

Хоча велика робота і постійні зусилля необхідні для досягнення цієї мети, але гордість та волелюбство мешканців Шебекіно стають мотором перетворень. Від темряви до променів надії, вони прагнуть відновити своє рідне місто.


Читати також