Ремонт ум'ятин на кузові автомобіля без фарбування
Металевий кузов сучасних автомобілів дуже схильний до деформацій. Більш тонкі шари металу почали використовувати, щоб полегшити загальну вагу, покращити динамічні властивості машини, а також здешевити виробництво. Водночас корпус авто страждає навіть від таких незначних ударів, наприклад від плодів, які падають з дерев, граду, попадання м'яча чи іншого предмета, не кажучи вже про необережне водіння і ДТП.
Враховуючи особливості та вразливість сучасного кузова у детейлінгу широкого практикується рихтування без фарбування.
У яких випадках можливе рихтування без фарбування
Звичайно, далеко не всі пошкодження можна видалити зі збереженням лакофарбового покриття. Усі вм'ятини можна умовно розділити на кілька видів:
- Дрібні округлі вм'ятини. Одна з найпоширеніших причин – град, коли численні втискання діаметром 1,5-2 см покривають капот і дах авто. Незважаючи на те, що площа вади невелика, усунути дефект не так легко. Для цього необхідна спеціальна методика та набір інструментів.
- Середні вм'ятини. Утворюються, як правило, від ударів у бічні частини кузова, у тому числі й під час автомобільної аварії. Рихтування без фарбування в даному випадку можливе, але тільки якщо немає різких заломів.
- Великі вм'ятини, або «хлопавки». Як не парадоксально це звучить, але видаленню без фарбування найбільше піддаються округлі дефекти великої площі. А хлопавками їх називають через характерний звук, який можна почути в результаті випрямлення кузова.
Загалом рихтування без фарбування можливе для різних видів ум'ятин. Головною умовою є відсутність різкого вигину чи залому, подряпин і глибоких відколів. Важливе значення також має локалізація вм'ятини та її глибина.
Методи й інструменти видалення вм'ятин на авто
Рихтування без фарбування – це спеціально розроблена методика, яка передбачає насамперед оцінку пошкоджень і вибір методу проведення процедури. Від способу видалення залежить набір інструментів.
Серед найбільш поширених методик видалення вм'ятин можна виділити такі:
- Вакуумна. Витягування за допомогою присосок, які кріпляться із зовнішньої сторони. Цей спосіб підходить для дрібних ум'ятин. Його перевагою є відсутність необхідності розбирати кузов.
- Клейова техніка. Застосовується для усунення дрібних вм'ятин. У набір інструментів входять насадки різного діаметра, на які наносять клейовий склад. Витягування також відбувається лише із зовнішньої сторони.
- Крюкова та важільна техніка. Тут застосовують цілий набір гачків, ресор, мініліфтерів. Така техніка вимагає доступу зсередини, доводиться знімати внутрішню обшивку авто.
Дуже часто для досягнення результату необхідно поєднувати перелічені способи, а інструментарій не обмежується основним набором. Сюди ще входять гумові молотки та керни, надувні подушки, фіксатори й упори, клини й інші допоміжні інструменти.
Якісне рихтування без фарбування може бути зроблене тільки фахівцями, які мають досвід і постійну практику, інакше можна тільки нашкодити кузову автомобіля. Як робиться професійне рихтування без фарбування, можна подивитися на сайті однієї з найвідоміших студій детейлінгу в Києві «Чисто & Конкретно». Після видалення вм'ятин тут можуть відразу провести полірування, а також запропонувати різні способи нанесення захисного шару з метою збереження кузовного покриття.