23.01.2024
Новини у світі
eye 2314

Київська бієнале: ключова подія сучасного мистецтва Східної Європи

Київська бієнале: ключова подія сучасного мистецтва Східної Європи

П’ятий випуск Київської бієнале, що об’єднав 7 міст по всій Європі з головною локацією у Відні, The New York Times назвала «Ключовою подією сучасного мистецтва Східної Європи за останнє десятиліття» та «найбільш динамічною виставкою року».

Тепло зустріла проєкт німецькомовна преса, назвавши віденську частину «Виставкою року» у Süddeutsche Zeitung. Проєкт продовжиться у Берліні під назвою Kyiv Perennial та відкриється 23-25 лютого 2024 року на 10-річчя Майдану та 10-ту річницю російської війни проти України. 

На виставках Київської бієнале, три з яких відбулися в Україні, було представлено понад 150 мистецьких робіт українських художників та художниць та їх європейських колег. Проєкт спрямований на реінтеграцію української мистецької спільноти, розділеної війною i на надання можливості її представникам та представницям осмислити полiтичнi, культурні, соціальні та екологічні виклики, що постали перед Україною разом із міжнародними учасниками та учасницями, помістити їх у глобальний контекст. Децентралізована Київська бієнале стала жестом побудови мостів для довготривалих відносин ЄС з Україною як на особистісному, так і на інституційному рівні, - проєкт реалізується у партнерстві з провідними інституціями у сфері сучасного мистецтва, що утворили кураторський консорціум.

П’ятий випуск Київської бієнале

Проєкт розроблений і реалізований у співпраці з tranzit at (Австрія), tranzit org (Словаччина, Угорщина, Румунія, Чеська республіка), «Other Edges» (Чеська Республіка), Музеєм сучасного мистецтва у Варшаві (Польща), Музейним кризовим центром (Україна), Довженко-Центром (Україна), галереєю «Асортиментна кімната» (Україна) та резиденцією «Sorry, No Rooms Available» (Україна) Gesellschaft für bildende Kunst (Німеччина), Between Bridges Foundation (Німеччина), Prater (Німеччина), й у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України, Федеральним міністерством культури Австрії, Німецьким федеральним культурним фондом, Європейським cоюзом, містом Відень, Erste Foundation, Музейною конфедерацією L’Internationale, та багатьма іншими.

Читати також


Вибір читачів
up