Заземлення нервової системи: проста вправа від психологині

Заземлення нервової системи: проста вправа від психологині

Що робити, коли не можеш прийняти рішення? Проста вправа від психологині

Не можете сконцентруватися? Думок у голові так багато, що вони плутаються? Допоможіть своїй нервовій системі заземлитися за допомогою нескладної вправи від методологині проєкту «Провідники Змін» від «Фонду Маша» Катерини Тімакіної.

Щодня ми приймаємо тисячі мікрорішень. Але що більш «розхристана» наша нервова система, то важче нам ці рішення даються. Як часто ви ловили себе на думці, що стоїте перед полицею з хлібом і просто не можете обрати, що купити? Бо в голові – мільярд інших думок. І щоб сконцентруватися на простій задачі вибору, треба докласти зусиль.

– Ми живемо в часи великої невизначеності та стресу. Почитали новини – одразу відчули, як підвищується рівень тривожності. Що більша тривожність – то менша концентрація, – пояснює методологиня проєкту «Провідники Змін» від «Фонду Маша» Катерина Тімакіна. – Коли треба зібрати себе до купки, зробіть цю вправу на заземлення. Вона повертає нас у відчуття «тут і зараз», заспокоює нервову систему. Ми виринаємо зі світу думок, прогнозів, чуток і опиняємося в тому місці, де ми є.

Вправа на заземлення

Зробіть глибокий вдих та повільний тривалий видих.

Переведіть увагу на стопи. Зауважте, як надійно вони стоять на підлозі. Як добре вас тримає поверхня.

Зробіть ще один глибокий вдих і глибокий видих.

Переведіть увагу на ваші литки. Це місце, де живе наша реакція «біжи». Відчуйте м’язи. Можливо, в них є пульсація, напруження, тиск.

Знову зробіть глибокий вдих і видих.

Дозвольте існувати відчуттям у литках. Зробіть ще один видих і помітьте, чи змінилися вони.

Переведіть увагу на сідниці та поверхню, яка вас тримає. Зробіть ще один вдих-видих, подумки скажіть собі: «Я тут, я в порядку».

Про проєкт

«Провідники Змін» – це програма навчання для вчителів, лікарів, соціальних працівників та інших фахівців першої ланки, спрямована на підвищення емоційної стійкості. Велика мета програми – навчити фахівців технік стабілізації та підготувати до стресових ситуацій, щоб вони, в свою чергу, могли допомогти своїм громадам.


Читати також