Що робити, якщо дитина часто малює монстрів
Давайте розглянемо кілька гіпотез такої поведінки.
- Дитина бачить страшні сни і малює те, що в них відбувається. Так вона позбавляється від напруги. Але в цьому випадку потрібно розібратися, з чим пов'язані її кошмари. Чим дитина зайнята протягом дня? Про що вона думає? Що її непокоїть? Дитячий мозок може трансформувати агресивного дорослого (і не тільки дорослого, але і буллера в класі) в демона або чудовисько.
- Дитина намагається захиститися від якоїсь тривожної її зовнішньої ситуації. Тоді необхідне спостереження, тепла, турботлива, ненав'язлива розмова, а найкраще спільна творчість — разом помалювати, разом пограти.
- Дитину почали турбувати внутрішні проблеми, голоси, нав'язливі дії, якісь уявні герої, які тепер раптом перебувають у реальності. У цьому випадку вона теж намагається самостійно з цим впоратися.
- Наступна гіпотеза: дитина дивиться багато мультфільмів/фільмів/коміксів, і вона настільки занурена в цей світ, що продовжує жити разом з героями.
Як би там не було, якщо вас сильно турбує ця проблема і самостійно ви не можете прояснити її причину, не соромтеся звернутися до лікаря (наприклад, до невролога в поліклініці, а він далі може направити вас до профільних фахівців) або до психолога, який зможе встановити контакт з дитиною, поговорити і прпрацювати із ситуацією.