Що таке брухт і чому його переробка важлива?

Що таке брухт і чому його переробка важлива?

Металолом – це будь-які металеві відходи та непотрібні предмети, які можна переробити. До них відносяться, наприклад, електродвигуни, металева тара, сталеві чи алюмінієві конструкції, диски та деталі автомобілів, листовий метал, дроти, фрагменти електроустановок. У Києві є компанії, які здійснюють демонтаж металоконструкцій та вивозять лом, що дозволяє не лише екологічним способом позбутися непотрібного брухту, а й дає змогу заробити на цьому.

Які бувають види брухту?

Основним критерієм класифікації металолому є сировина, з якої було виготовлено металевий виріб (частково або повністю).

  • Сталевий брухт – найпопулярніший і найдешевший клас металолому.
  • Чавунний брухт – це в основному деталі машин та двигунів, конструктивні елементи та радіатори.
  • Лом кольорових металів – є найбільш прибутковим класом брухту. До нього відносяться такі метали, як алюміній, мідь, цинк, свинець, а також металеві сплави, як-от латунь та бронза.

Процес перероблення брухту

Пункти приймання лому скуповують для перероблення або подальшого продажу усі види відходів зі сталі, чавуну, алюмінію, латуні, свинцю та інших металів практично у будь-якій кількості. Вивіз металобрухту в Києві – це лише початок його процесу перероблення.

Наступні етапи виглядають так:

  • сортування: метали відокремлюються від інших відходів, зазвичай за допомогою магнітів і датчиків;
  • подрібнення – процес, призначений полегшити подальше перероблення сировини;
  • плавка здійснюється у спеціальній печі. Ця стадія може тривати від кількох хвилин до кількох годин залежно від сировини;
  • очищення зазвичай здійснюється за допомогою електролізу;
  • охолодження та затвердіння: металевій сировині надають певних форм, які потім можна використовувати для виготовлення інших продуктів.

Після такого процесу перероблення пункти приймання продають метали компаніям, яким вони слугують сировиною для нових виробів.

Що робити зі старими автомобільними акумуляторами?

Найкращим рішенням для людей або компаній, які хочуть позбутися відпрацьованих акумуляторів, є здача їх до пункту приймання. Прийом акумуляторів в Києві дозволяє ще й отримати непогані кошти за це.

Оскільки автомобільні акумулятори містять свинець, кислоти й інші шкідливі для навколишнього середовища хімічні речовини, їх не можна просто викинути як звичайне сміття. Якщо акумулятор потрапляє на звалище, це може спричинити забруднення навколишнього середовища. У багатьох країнах навіть є закони, згідно з якими всі автомобільні акумулятори повинні бути перероблені, а не утилізовані.

Читати також


Вибір читачів
up