04-03-2017 Мистецтво 922

10 фільмів, які хочеться дивитися кожної осені

10 фільмів, які хочеться дивитися кожної осені

РУС

Осінь – найкращий час для затишних светрів, теплого чаю й особливого ранкового повітря. Разом з осінню приходять певні приємні радості життя. Неквапливі прогулянки в осінньому парку або дощові вечори в теплих шкарпетках під ковдрою, за переглядом особливо душевного осіннього кіно. Напевно, ідеальним режисером осіннього кіно можна назвати Гаса Ван Сента, проте, є й інші режисери, які заслуговують на увагу в цю пору року. Ми пропонуємо вам добірку з 10 фільмів, які хочеться дивитися щоосені.

“Осіння соната”, Інгмар Бергман (1978)

Осенняя соната, Ингмар Бергман, 1978

Очевидний вибір, звичайно. Але як ми могли б говорити про осінні фільми без згадки шедевра Бергмана. Осіння соната вивчає різні психологічні сторони сімейної драми. Так, цілком скандинавська тема так само, як осінь. Дивовижна Інгрід Бергман прекрасно зіграла свою роль. Фільм показує відносини між матір'ю, успішною піаністкою і дочкою, гарною господинею дому та дружиною. У фільмі ви почуєте музику Фредеріка Шопена – осіннього композитора, чи не так?

Осінній марафон”, Георгій Данелія, (1979)

Осенний марафон, Георгий Данелия, 1979

Осінь – це не тільки культова для мистецтва пора року, але ще і символ життя, що згасає. Ця думка лежить в основі одного з найбільш філософських фільмів радянського часу, автором якого є Георгій Данелія. Головний персонаж - одружений чоловік, який переживає кризу середнього віку, намагається знайти вихід у своїх складних заплутаних відносинах із дружиною, коханкою, сусідами і колегами по роботі. Нескінченний сумнів, безвихідь і людська драма змушують героїв немов бігати замкненим колом. Тема вибору, який неминучий у долі кожної людини – це саме те, чому варто присвятити один з осінніх вечорів.

“Ностальгія”, Андрій Тарковський, (1983)

Ностальгия, Андрей Тарковский, 1983

Ностальгія – це туга за минулим, що так часто переслідує людей осінніми вечорами. Ніхто не зміг би передати цей стан так точно і гарно, як Тарковський. Фільм розповідає про російською поета, Андрія Горчакова, який мандрує Італією з метою дослідження життя російського композитора 18-го століття. Ця історія про змучені душі, які не можуть знайти свого місця в цьому світі. Варто пам'ятати, що Тарковський розглядав кіно не як “розвагу”, а як вид мистецтва. І цей фільм зі своїми неквапливими, хвилюючими кадрами – великий твір мистецтва.

“Ганна і її сестри”, Вуді Аллен, (1986)

Ханна и ее сестры, Вуди Аллен, 1986

Важко уявити собі осінь без фільмів Вуді Аллена, особливо коли йдеться про відносини, що часто змінюються, як пори року. Історія починається в день Подяки і закінчується через рік. Протягом цього часу Ханну та її сестер чекають любов, втрати, розчарування і дотепний гумор Вуді Аллена. Ханна та її сестри – ідеальне поєднання комедії та драми, де досліджуються криза середнього віку, романтичний сплеск нових почуттів і небезпеки самообману. Якщо весна – це сезон оновлення, то осінь – безумовно, сезон змін.

“Спілка мертвих поетів”, Пітер Вір, (1989)

Общество мертвых поэтов, Питер Уир, 1989

Є фільми, які наче проникають під шкіру і залишаються з вами назавжди. Вони змінять ваше життя, ваше уявлення про реальність і, майже завжди, на краще. “Суспільство мертвих поетів” розповідає історію Джона Кітінга, натхненного професора англійської літератури, який викладає своїм учням уроки життя. Це захоплюючий фільм, що дає поживу для роздумів. Привертають увагу і сюжет, і персонажі, і порушені проблеми , і чудово вбудовані сцени, і атмосфера ... коли ж його ще дивитися, як не восени.

“Розумник Вілл Гантінґ”, Гас Ван Сент, (1997)

Умница Уилл Хантинг, Гас Ван Сент, 1997

Це зворушлива історія про норовливого молодого генія Віла Гантінга (Метт Деймон), який з усіх сил намагається знайти себе або, скоріше, сховатися від інших. Здатний вирішити будь-яку математичну задачу, Уїлл не може бути до кінця чесним із собою. Часто роблячи неправильний вибір, він опиняється на лаві підсудних і доля зводить його з психотерапевтом Шоном Мегуайром (Робін Вільямс). Цій парочці належить багато чому навчити один одного. Хіба можна знайти місце для зустрічі молодого генія зі своїм психотерапевтом краще, ніж на лавці в осінньому парку?

“Академія Рашмор”, Вес Андерсон, (1998)

Академия Рашмор, Уэс Андерсон, 1998

У фільмі йдеться про історію ексцентричного студента, Макса Фішера, абсолютно блискучого персонажа, який намагається знайти своє місце в світі або за допомогою захоплюючих позашкільних заходів, або вдаючи, що він син нейрохірурга ... Макс – спритний, амбітний, трохи бунтівний хлопець. І ось одного дня осіннього семестру він примудряється потоваришувати з заможним промисловцем і виявити, що у них обох є романтичні почуття до прекрасної вчительки початкової школи. У фільмі перетинаються найнесподіваніші персонажі в неймовірно смішних і зворушливих сценах. Це, напевно, один із найбільш душевних осінніх фільмів.

“Вам лист”, Нора Ефрон, (1998)

Вам письмо, Нора Эфрон, 1998

Трохи романтики не зашкодить. Цей фільм є доказом того, що любов витає в повітрі і о цій пору року. “Хіба можна не любити осінь у Нью-Йорку?” – Запитує свою онлайн-кохану Том Хенкс. “Так і хочеться купувати шкільне приладдя. Я б відправив вам букет гострозаточених олівців, якби тільки знав ваше ім'я та адресу”. Мег Райан і Том Хенкс прекрасні разом. Це історія любові, яка зігріває і піднімає настрій незалежно від того, який раз ви її дивитеся.

“Інші”, Алехандро Аменабар, (2001)

Другие, Алехандро Аменабар, 2001

У списку осінніх фільмів обов'язково повинен бути такий, від якого по тілу пробігає холодок. І ми зупинили свою увагу на фільмі “Інші”. Дія відбувається на острові Джерсі, де завжди лише сірий осінній день. Головна героїня повертається на острів, до старого маєтку, зі своїми дітьми. Діти страждають від рідкісного розладу, що робить їх чутливими до денного світла, через що їм доводиться жити в цілковитій темряві. “Інші” – це фільм про ізоляцію і про таємниці, що зберігають старі будинки. Дуже атмосферне кіно – напружене, страшне, з тих фільмів, що залишаються в пам'яті надовго.

“Країна садів”, Зак Брафф, (2004)

Страна садов, Зак Брафф, 2004

Останній фільм із цього списку “Країна садів” Зака Браффа черпає своє натхнення з усіх вищезазначених фільмів. Він послуговується тими самими стильовими прийомами: божевільні пари в нудних житлових кварталах, молоді люди, які переймаються питаннями про життя, осіннє листя і похмурий саундтрек. “Країна садів” – фільм про внутрішній пошук, про погляд у минуле і майбутнє. Природно, що для цього немає кращого часу, ніж осінь.

© md-eksperiment.org


Читати також