20-09-2019 Кино 249

Міні-серіал Пастка 22

Дивитися міні-серіал Пастка 22

РУС

Сьогодні піде мова про міні-серіал «Пастка 22», який є вольною екранізацією одноіменного антивоєнного сатиричного роману Джозефа Геллера.

Режисер: Джордж Клуні, Грант Хеслов, Еллен Коьрас

В головних ролях: Крістофер Еббот, Кайл Чандлер, Джордж Клуні, мартін Делані, Рафі Гаврон Джанкарло Джанніні, Герран Хауел, Х’ю Лорі, Грехем Патрік Мартін, Кевін Дж. О’Коннор

Дія «Пастки 22» розгортається в 1944 році в Італії на острові в Тірренському морі: там знаходиться аеродром та розквартирований бомбардувальний полк ВПС США. Пілоти полку на літаках В-25 здійснюють польоти над окупованою Європою та бомблять військові об’єкти нацистів.

Головному герою, капітану Йоссаріану, дуже хочеться залишити службу. Він спробує це зробити з різних причин. Наприклад, розповідає керівництву, що його хочуть вбити (звичайно, його бомбардувальник, як і решту американських літаків, обстрілюють німецькі зенитники) або посилається на божевілля.

Що за «Пастка»?

Одною з центральних тем роману є божевілля: Йоссаріан переконує полкового лікаря, що психічно хворий і повинен припинити польоти, але лікар пояснює: «Якщо ти божевільний, ти не можеш цього усвідомлювати. А якщо ти хочеш втікти звідси – значить ти здоровий. Відправляйся на завдання».

Цей логічний парадокс Джосеф Геллер і назвав «Пастка 22». З моменту написання роману (1961 рік) вираз «растка 22» увійшов до списку сталих висловів англійської мови. Він означає наявність логічного парадоксу і взаємовиключаючих понять. Використовується наприклад так: «Ми знаходимось в ситуації «пастка 22». Саме число 22 ролі не грає, його автор вибрав міркуючи про співзвучність.


Екранізація 1970 року

Вперше роман Геллера екранізував режисер Майк Ніколс, знявши однойменний фільм в 1970 році. Стрічка має високий рейтинг (7.2 в IMDb). Ролі в фільмі виконали Орсон Веллс, Мартін Шин, Джон Войт та інші відомі актори.

Що у фільмі божевільного

Багато чого. Авжеж парадокс «Пастки 22» - лише частина абсурду, що відбувається в романі. Ще там є військова бюрократична машина, дивні стосунки з місцевими, неймовірний бізнес, який включає торгівлю військовим майном (в тому числі парашутами пілотів) та продуктами харчування. Кульмінація божевілля наступає, коли один з пілотів ескадрильї приймає «замовлення» від противника на бомбардування……Але, не будемо розкривати деталі сюжету.

Культовий статус

Культовий статус «Пастки 22» - не перебільшення. Роман Джозефа Геллера високо оцінював Курт Воннегут – автор іншої антивоєнної книги «Бойня номер 5 або Хрестовий похід дітей». Роман «Пастка 22» зайняв верхні ряди літературних рейтингів, в тому числі «200 найкращих книжок за версією ВВС», складеного за результатами опитування близько мільйона людей.


«Пастка 22» з початку здається гумористичним твором, або патріотичним, яких чимало. Але подальший розвиток сюжету показує, що основне в ньому – абсурд війни та військового життя. Це простіше зрозуміти, якщо порівняти Йоссаріана та іншого героя – бравого солдата Швейка.Ключевые слова: Дивитися міні-серіал Пастка 22,Що подивитися,рецензія,опис,Джордж Клуні, Грант Хеслов, Еллен Коьрас

Читайте также