30-04-2021 Всё о музыке 91

Ісландські музиканти GusGus & Bjarki випустили кліп на трек «Чорнобиль»

GusGus & Bjarki. Кліп на трек «Чорнобиль». Новини культури. 2021

Ісландський гурт GusGus і продюсер та виконавець Bjarki випустили спільний кліп на трек "Чорнобиль" до 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Режисером відео став українець Валерій Коршунов, відомий своїми культурними та соціальними проєктами, такими як "Звуки Чорнобиля", ARTEFACT і навіть перша діджитал-ікона України – "Чорнобильський Спас".

Сюжет цього відео захоплює – колишня мешканка возз’єднується зі своїми старими речами і покинутою квартирою під час поїздки у Прип’ять і наново переживає власні спогади минулого, які вона хотіла забути, але не може. Частина кліпу була знята у 2019 році під час медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33, яка відбувалася на Річковому вокзалі у Києві. Сьогодні частину експонатів цієї виставки можна побачити онлайн у першій віртуальній виставці Чорнобиля на artefact.

Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту та режисер кліпу "Чорнобиль": "Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей у всьому світі. Це складна історія, про яку все ще боляче говорити, але будь-яку травму потрібно лікувати. А музика і пісні завжди допомагали нам краще відчути та переосмислити. Цей кліп – це чудовий трек і зворушлива історія людини, все життя якої наповнене травмуючими спогадами, що засіли глибоко в її підсвідомості.

Кліп – наше продовження співпраці з артистами у проєкті Звуки Чорнобиля (Sounds of Chernobyl). За 4 роки Чорнобиля і фільмування понад 100 інтерв'ю я наслухався купу таких історій і навіть гірших. І зрозумів, що лише підтримкою одне одного і співчуттям ми можемо допомогти людям, які опинилися в складній ситуації вийти із неї. Це стосується не тільки Чорнобиля, а й взагалі – життя. Ми повинні стати добрішими, проявляти емпатію і приймати реальність з усіма її труднощами. Переосмислювати наші спільні трагічні моменти і йти далі разом".

Колаборація музикантів відбулася завдяки проєкту "Звуки Чорнобиля". Це культурний проєкт, головна мета якого сучасне переосмислення відомої Чорнобильської катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків розповідають історії Чорнобиля. Всі композиції альбому об'єднує аудіобібліотека "Звуки Чорнобиля" – колекція звуків Зони відчуження, які були записані митцем Валерієм Коршуновим та проєктом ARTEFACT у 2018 році. Серед них: тріск дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, звуки проточної води та технічні звуки. Нещодавно вийшла документальна стрічка про цей проєкт, де можна побачити, як артисти відвідували Зону Відчуження.

У жовтні минулого року треки ісландських виконавців GusGus та Bjarki стали частиною альбому "Звуки Чорнобиля", а Bjarki навіть встиг відвідати Чорнобиль за умов глобальної пандемії COVID-19. Ця подорож надихнула його створити три композиції, одну – разом із GusGus. Проєкт також підтримали українські артисти Стасік, KAZKA, KRUTЬ, ATOMIC SIMAO, «Вагоновожатые», Сергій Міхалок (Ляпис-98, Brutto) та Олександр Чемеров (The Gitas, Димна Суміш). Їх нові композиції та кліпи можна побачити на сайті soundofchernobyl.org.

Завдяки роботі музикантів, "Звуки Чорнобиля" допомагають по-іншому поглянути на історію, яка переплела життя стількох людей і назавжди залишиться найбільшою катастрофою, спричиненою людиною, на карті світу, що розташована лише за 100 кілометрів від Києва. А цей тематичний альбом – важливою віхою в музичній історії України та світу.Читайте также