14-11-2022 Мистецтво 1195

Сергій Бурбело - український художник-пророк

Сергій Бурбело - український художник-пророк

Дніпровський художник створює картини, які стають пророчими. Сергій Бурбело намалював крейсер «Москва», а згодом Кримський міст. Сьогодні майстер презентував свою наступну роботу.  

Що спільного між Кримським мостом і крейсером «Москва»? Флагман російського флоту пішов на дно. А на переправі сталася бавовна. До цих гучних подій дніпровський художник намалював картини, які стали пророчими.

Сергій Бурбело, художник:

«Почав створювати цю серію на початку 2013-го року. Тобто за рік до окупації Криму. І тоді вже на перших виставках хтось почав казати, що «ти передбачив цю окупацію», тому що вони були темні, ці роботи».

Крим Сергій малює по пам’яті. За вісім років стилістика робіт майже не змінилася. Проте, з’явилася мінісерія сюжетів, які передбачили майбутнє. Нещодавно вона поповнилася зображенням Чорноморського флоту росії. Якою буде наступна картина? Автор не роповідає.

Сергій Бурбело. Картини

Сергій Бурбело, художник: 

«На битву екстрасенсів я поки що не збираюся. Те, що якісь образи мені являються – я їх зображую і вони збуваються – це чудово. Тому, власне, десь так».

Сергія по праву можна вважати представником нової течії художнього мистецтва. У центрі його творчості – праведний гнів, туга за українським Кримом. І надія.

Яна Куницька, директорка Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура:

«Мені здається, що його серія все ж таки про майбутнє. Про те, що Крим таки наш. Про те, що ми насправді не готові його втрачати і ми його обов’язково повернемо. Тому тут є і сентиментальні речі, але тут є і пророцтво».

Та вважати роботи Сергія Бурбело цікавими лише через його передбачення — вкрай упереджено. За іронічним пророцтвом — відточена техніка, філософія і навіть данина модернізму початку 21-го століття.

Сергій Бурбело. Картини

Володимир Маліков, мистецтвознавець:

«Він вивчав історичні пам’ятки, він вивчав архітектуру, він ночував просто на цьому грунті, на цій землі, він це всотував. І зрештою таке історичне підгрунтя, його знання і, звісно, фах живописця, який він відточував у кожній новій роботі – це вдалося йому вилити у кримську серію, нічні краєвиди, надзвичайно глибока серія для вдумливого глядача».

Художник каже, що за хайпом не женеться. Але готовий намалювати ще кілька сюжетів. Наприклад, були пропозиції намалювати Кремль.

Сергій Бурбело. Дніпро. Картини

Сергій Бурбело, художник:

«Якщо буде якась конкретна пропозиція, я, звісно, не відмовлюся. Тому що для продовження творчої діяльності художнику завжди потрібні гроші. Я, власне, ці роботи буду пропонувати завтра до благодійного продажу. Більша частина піде на ЗСУ, а якась — щоб мені продовжити працювати».

Побачити картини Сергія Бурбело можна на виставці «Герць 18++», яка зараз проходить у Будинку архітектора (м. Дніпро).

З приводу придбання картин, звертайтесь за посиланнями:

https://www.instagram.com/burbelos_art_studio/

https://www.facebook.com/SerhiiBurbelo


Читати також