Успішна: Фонд Маша відкриває новий напрям роботи з профорієнтації жінок
Першим проєктом напряму стане серія воркшопів, де українки зможуть отримати необхідні знання та навички для пошуку роботи
Щодня «Фонд Маша» робить ще крок назустріч втіленню місії «Відродження жінок заради відродження України». Наші психологи повертають українок та їхніх дітей, що постраждали від війни, до життя на програмі психоемоційної стабілізації «Незламна мама». З підліткового віку ми вчимо дівчат протистояти психічному та фізичному насильству в програмі «Смілива». В рамках проєкту «Провідники змін» ми навчаємо вчителів, лікарів, соціальних працівників та інших працівників першої ланки технікам стабілізації та готуємо до стресових ситуацій, щоб вони могли надати психологічну допомогу своїм громадам.
І після того, як ми допомагаємо жінкам відновити психічне здоров’я, переходимо до наступного кроку – реалізації їх у суспільстві.
– Ми хочемо, щоб наші жінки почувалися успішними. Через повномасштабну війну сотням тисяч українок довелося покинути домівки та робочі місця. Тисячам – змінити сферу діяльності, – говорить директорка «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна. – За статистикою Державної служби зайнятості, на 1 серпня 2023 року в Україні зареєстровано 108,7 тисяч безробітних, і 78,8 тисяч з них – жінки. І це лише офіційні дані. Тому наша мета в роботі над новим напрямом – щоб якомога більше жінок змогли подивитися у дзеркало і сказати: «Я успішна».
Вже у листопаді стартує перший проєкт напряму – серія практичних занять з профорієнтації для жінок, які вимушені були змінити місце проживання; які повернулися з-за кордону чи планують повернутися в Україну та знаходяться у пошуку роботи або бажають змінити свою професію.
– Ми хочемо підтримати жінок у здобутті кар'єри та допомогти їм інтегруватися в робоче середовище в Україні. Тому воркшоп включатиме лекції з різних тем: психологічної підготовки до змін, перших кроків до пошуку роботи; написання резюме, мотиваційного листа, проходження співбесіди. Також ми обговоримо питання перекваліфікації, побудови особистого бренду, публічних промов, важливість нетворкінгу та навіть відкриття власної справи. І, звісно, життя після найму, – пояснює проєктна менеджерка «Фонду Маша» Олександра Коряк.
Лекції будуть проходити з листопада 2023 по березень 2024 в онлайн та офлайн форматі. За навчання жінок візьмуться досвідчені карʼєрні експерти, коучі та консультанти з працевлаштування, психологи.
Проєкт впроваджується за підтримки міжнародної неурядової організації United for Ukraine.