Чому та як часто потрібно водити кота на профілактичні огляди?

Чому та як часто потрібно водити кота на профілактичні огляди?

Коти, як і інші домашні тварини, не можуть повідомити власників про своє погане самопочуття. Крім того, деякі захворювання улюбленців проходять непомітно, що в окремих випадках, призводить до трагічних наслідків. Наприклад, у близько 20-50% котів віком старше 15 років діагностують хронічну ниркову недостатність на певній стадії (ця хвороба утричі частіше зустрічається у котів, ніж у собак). Ба більше, вона є найбільш поширеною причиною смерті у котів старше 5 років. Проте запобігти важкому перебігу хвороби та вчасно допомогти улюбленцеві може рання діагностика. Для покращення діагностики захворювань домашніх улюбленців Олександр Айшпур, кандидат ветеринарних наук, фахівець із навчання Royal Canin, поділився рекомендаціями щодо періодичності відвідування ветеринарів.

Коли кота терміново потрібно показати ветеринарному лікарю

Власники котів часто звертаються до ветеринара вже тоді, коли улюбленець занедужав. На наявність хвороби в улюбленця та необхідність термінового відвідування ветеринарного лікаря можуть вказувати наступні ознаки:

  • Поганий апетит може свідчити про шлунково-кишкові захворювання чи діабет.
  • Блювота і млявість сигналізує про проблеми зі шлунково-кишковим трактом, нирками та печінкою.
  • Запалення ясен може вказувати на гінгівіт, стоматит, а також тепловий удар чи отруєння.
  • Проблеми із сечовипусканням може свідчити про цистит, сечокам'яну хворобу тощо.

Частину цих хвороб можна попередити своєчасними профілактичними оглядами у ветеринарного лікаря. Оскільки коти є хижаками, вони еволюційно призвичаїлися приховувати своє погане самопочуття. Тому погіршення стану здоров’я улюбленця можуть заздалегідь помітити лише професіонали за результатами огляду та аналізів. Крім того, вікові зміни у котів менш помітні, ніж у собак. Через це кота у зрілому віці важко відрізнити від молодого за поведінкою та зовнішнім виглядом, що також вводить власника в оману.

«Коти у різному віці мають свої специфічні потреби. Комусь необхідна вакцинація та стерилізація, іншим – діагностика захворювань, боротьба з блохами чи дегельмінтизація. Тому ми рекомендуємо регулярно проходити профілактичні огляди у ветеринарного лікаря. Це дозволить покращити догляд за улюбленцем і попередити деякі проблеми – пародонтоз, ожиріння та цукровий діабет, захворювання сечовидільної системи», — зауважив Олександр Айшпур, експерт Royal Canin.

Як часто потрібно водити кота до ветеринарного лікаря

Періодичність профілактичних візитів до ветеринарного лікаря залежить від віку та стану здоров’я тварини. Наприклад, кошенята у віці від 6 до 8 тижнів поступово втрачають імунітет, переданий від матері. Тому вони потребують вакцинації від інфекцій із повторними щепленнями – відповідно до складеного графіка.

Крім того, у віці 6-8 місяців (максимум – до 1 року) домашнього улюбленця слід стерилізувати. Це дозволить зменшити ризик виникнення раку молочних залоз, матки та яєчників у самок і запобігти захворюванню сім’яників і проявам статевої поведінки у самців. Загалом графік візитів до ветеринарного лікаря протягом життя кота наступний:

  • Вік до 1 року – відвідування відповідно до складеного графіка щеплень та залежно від стану улюбленця (від 2 разів на рік).
  • Для дорослих котів рекомендовані профілактичні огляди 2 рази на рік.

Окрему увагу слід приділяти контролю ваги домашнього улюбленця. Ожиріння може призвести до цілої низки проблем із щоденною активністю та пересуванням. Крім того, набір зайвої ваги може викликати діабет та суттєво скоротити тривалість життя тварини.

Загалом профілактичні візити до ветеринарного лікаря дозволяють виявити низку найбільш поширених захворювань у котів. Рання діагностика запалень ротової порожнини, проблем із зубами, алергій чи запалення сечовивідних шляхів може суттєво покращити якість життя домашнього улюбленця. А вчасне виявлення діабету, пороку клапана серця чи ниркової недостатності дозволяє значно подовжити його вік.

Читати також


Вибір редакції
up