Тільки чверть власників тварин в Україні регулярно водять їх до ветеринара

тварини у ветеринара

Лише 24% власників тварин регулярно відводять свого улюбленця до ветеринарного лікаря — висновки дослідження

За результатами нового дослідження лише чверть (24%) власників тварин систематично відвідують ветеринарного лікаря для профілактичних оглядів або планових процедур їхніх улюбленців.

Дослідження було проведено дослідницькою компанією Gradus Research спільно з Royal Canin. Участь в опитуванні взяли власники котів та собак віком від 18 до 60 років, які проживають в Україні.

За результатами дослідження так само 24% звертаються до ветеринарного лікаря для щеплень та обробок від паразитів. Водночас близько половини (40%) опитаних приводять тварину до ветеринарної клініки лише у випадку хвороби та 8% — зовсім не відвідують ветеринарного лікаря.

догляд за тваринами інфографіка

Крім того, дані дослідження свідчать про те, що переважна більшість українців приділяє увагу організації комфортного простору для своїх улюбленців. Наприклад, 74% опитаних вказали, що організовують простір для тварин у будинку або квартирі. До цього також відноситься облаштування безпечних умов проживання (54%) і підтримання комфортної температури (34%).

«Відвідування ветеринарного лікаря — це не лише про нагальну потребу у випадку захворювання або травмування улюбленця, але й про підтримання здоров’я та профілактику хвороб, — говорить Олександр Айшпур, кандидат ветеринарних наук, експерт з наукових комунікацій Royal Canin, — Саме регулярні профілактичні огляди (в середньому хоча б 1 раз на рік для собак та 2 рази на рік для котів) дозволяють вчасно виявляти захворювання ще на ранніх стадіях, що допомагає попередити серйозніші патології».

Піклування про здоров’я улюбленця є частиною забезпечення так званих «5 свобод тварин». За результатами дослідження, лише 38% українців знають або чули про цю концепцію. Вона визначає основні принципи добробуту домашніх улюбленців. Зокрема, свободу від голоду і спраги, свободу від дискомфорту, від болю, травм і хвороб, свободу від страху та стресу, а також можливість прояву природної поведінки.

Примітка: В опитуванні взяли участь 1239 українців; метод збору інформації — самозаповнення анкет у мобільному додатку.


Читати також