Книга Мова – краса і сила: Суспільно-креативна роль української мови в ХІ – середині ХІХ ст. Видавництво Львівської політехніки
Портал Експеримент ділиться з вами цікавими книжковими новинками, які виходять в українських видавництвах.
У Видавництві Львівської політехніки вийшла книга Фаріон І. Д. «Мова – краса і сила: Суспільно-креативна роль української мови в ХІ – середині ХІХ ст.».
Це дослідження перше в українському мовознавстві, у якому взаємини між мовою і людиною, мовою і нацією, мовою і державою розглянуто в онтологічно-діяхронному розтині: мова не лише передумова буття людини і суспільства – вона основа його творення упродовж століть (від ХI до середини ХIХ століття). Унікальність і феноменальність української ситуації у тому, що не держава стояла на сторожі мови, а мова забезпечила собою всі можливості для відродження нації та держави. Цей феномен криється у метафоричному визначенні мови як “краси і сили”. “Краса” – це найвідкритіший звуковий бік мови, а “сила” – це її суспільно-креативна роль в українському націє- та державотворенні. Краса і сила мови – це те, що "двигнуло з упадку ту масу, якій, бачилося, не було рятунку" (Іван Франко).
Позаяк мова – справа усіх і кожного, то це нетрадиційне лінгвістичне дослідження адресоване усім мовцям.
Монографія. П’яте видання, зі змінами і доповненнями. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2021. 224 с. Формат 130 х 200 мм. М’яка обкладинка.