Науково-популярні відео тижня. Добірка від 01.03.2025

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 01.03.2025

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!

Ви знаєте, як московити люблять царів. У них є цар-пушка, цар-дзвін, і навіть плюгава кагебешна моль для них - цар. А от чи знали ви, що у московитів був ще цар-голод? І вгадайте - хто їх від нього врятував? І взагалі - хто останні років 200 підтримував московію на плаву і не давав їй потонути у власному … хмхм, у собі самій? Ось про це сьогодні і поговоримо.

Магелланові Хмари – що це? Як вони пов’язані з Чумацьким Шляхом і чи зіштовхнуться вони з нашою галактикою? Дві найближчі до нас карликові галактики приховують чимало таємниць. Вони спалахують зореутворенням, перетягують одна в одної газ і навіть поступово наближаються до Чумацького Шляху! У цьому відео я розповім, як астрономи досліджують Магелланові Хмари, що таке Магелланів Міст і Магелланів Потік, та чи зможемо ми побачити грандіозне зіткнення галактик у майбутньому.

У цьому випуску Лоуренс Краусс та Сабіна Госсенфельдер критично аналізують найгучніші наукові новини. Чи дійсно квантові комп’ютери довели існування мультивсесвіту? Чи можлива енергетична революція завдяки ядерному синтезу? Які відкриття у кліматології можуть змінити наше майбутнє? Глибокий аналіз, гострі дискусії та критичний підхід – саме те, що потрібно, щоб розібратися в сучасних наукових сенсаціях. Л. Краусс та С. Госсенфельдер пояснюють, як працює наука і що з опублікованих відкриттів справді має значення.

Відкриття, що змінюють уявлення про минуле! У цьому випуску: вчені знайшли колаген у скам’янілостях динозаврів – наскільки це змінює наше розуміння скам'янілих решток віком в мільйони років? В Єгипті відкрили нового хижого звіра, який панував після вимирання динозаврів. Чому його боялися інші тварини? У Шотландії планують повернути вовків, адже їхнє зникнення призвело до несподіваних наслідків для екосистеми та клімату. А також розкажу, чому Земля 2,5 млрд років тому виглядала зеленою, а не блакитною. 

Конфлікти — це невід’ємна частина життя. Але як їх вирішувати без зайвого стресу? У цьому відео ми розповімо про 5 основних стратегій поведінки в конфлікті: суперництво, співпрацю, компроміс, уникнення та пристосування. Яка з них найефективніша? І яку варто обирати саме вам? Дивіться відео, щоб зрозуміти, як керувати конфліктами конструктивно! У кадрі Марія Мишчишин - психолог, кандидат психологічних наук, консультант в методі позитивної психотерапії, терапевт у навчанні за методом емоційно фокусованої терапії.

Квест: спробуйте знайти хоч одну закінчену думку. :) Ярослав Лата – лікар-дерматолог та Ольга Маслова – клітинна біологиня говорять про різне. Пишіть у коменти які теми ви б хотіли розкрити глибше.

Читати також


Вибір читачів
up