19.12.2024
Здоров'я та краса
eye 1136

Відкриття РеабіЦентру у Києві: новий медичний простір для реабілітації військових

Відкриття РеабіЦентру у Києві: новий медичний простір для реабілітації військових

В Інституті травматології офіційно відкрили «РеабіЦентр» для військових

Медичний простір з унікальним для України обладнанням стане платформою з реабілітації

18 грудня у Національному інституті травматології та ортопедії НАМН України офіційно відкрили РеабіЦентр, побудований за європейськими стандартами. Реабілітаційний простір загальною площею понад 500 кв. м має зал механотерапії, лікувальний та масажний зали, кабінет фізіотерапії, лікаря ФРМ, два кабінети психолога. Приміщення оснащені інклюзивними вбиральнями.

За словами директора ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМНУ» Юрія Поляченка, реабілітаційний простір функціонуватиме як відділення Інституту та надаватиме послуги з реабілітації військовим безоплатно.

«РеабіЦентр забезпечує не тільки реабілітацію та відновлення, а й проведення діагностики. І здатен приймати 1000 військовослужбовців на рік. Партнерами проєкту виступили українська інжинірингова компанія СBM Forum, БФ «Спільна справа», БФ Solidarity та інші приватні донори», - зазначив Олесь Довгий, автор ініціативи РеабіЦентр.

Проєкт реалізували за один рік. Обладнання  «РеабіЦентр» отримав у рамках спільного проєкту Світового банку та МОЗ України HEAL Ukraine.

«До 300 звернень на проходження реабілітації маємо на місяць. Наша мультидисциплінарна команда повністю сформована, пройшла навчання з використання обладнання, працюємо  для наших захисників», – розповіла Наталія Борзих, завідувачка відділу реабілітації, докторка медичних наук, травматолог-ортопед, лікар ФРМ. 

Довідка про «РеабіЦентр»

«РеабіЦентр» – ініціатива Олеся Довгого. Перший проєкт зі створення центру для реабілітації в Інституті травматології та ортопедії НАМН України офіційно стартував 4 серпня 2023 року з підписання тристороннього меморандуму між Міністерством охорони здоров'я України, Інститутом травматології та ортопедії НАМНУ, а також благодійним фондом «Можемо разом», який виконує функцію адміністративно-технічної платформи ініціативи.

Читати також


Вибір читачів
up