Російські "пірати" відкриють заборонені сайти

Піратська партія Росії запустила сайт "РосКомСвобода", який дозволяє подивитися ресурси, які опинилися у "чорному списку".

  Піратська партія Росії запустила сайт "РосКомСвобода", який дозволяє подивитися ресурси, які опинилися у "чорному списку".


  Організатори проекту планують "збирати інформацію про всі неправомірно закриті сайти і, в разі необхідності, надавати до них альтернативний доступ".

   "Ми будемо пильно стежити за діями чиновників і викривати незаконні блокування, де під виглядом боротьби з педофілією чи екстремізмом, знищуються ресурси з опозиційною чи інформацією,що викриває владу, з тими важливими для суспільства даними, які бюрократам так хотілося б заховати", - йдеться на сайті. "Пірати" підкреслюють, що будуть діяти в рамках закону. Наприклад, вони не будуть відкривати доступ до ресурсів, що містять дитячу порнографію.

  Розповісти про неправомірно заблокований сайт може будь-який користувач, надіславши на нього посилання. На "РосКомСвободе" також пояснюється, як за допомогою анонімайзерів, плагінів для браузерів і i2p-мереж можна обійти блокування.

  Першим сайтом, до якого "РосКомСвобода" відкрила доступ, став "Фонд сприяння захисту здоров'я та соціальної справедливості імені Андрія Рилькова". Як стверджується на сайті "піратів", цей ресурс вже почали блокувати деякі російські провайдери через "пропаганду замісної терапії при лікуванні наркоманів, яка використовується, наприклад, в більшості країн ЄС".

  Запуск "РосКомСвободи" відбувся у четвер, 1 листопада. У цей же день з ініціативи Роскомнадзора почав функціонувати "чорний список" сайтів, на яких розміщена інформація, що порушує закон про захист дітей від шкідливої інформації. З його допомогою будь-який користувач може поскаржитися на той чи інший ресурс і перевірити, чи внесений він в список. Сайти, які потрапили до реєстру заборонених, підлягають блокуванню без рішення суду.


Читати також