Подолайте лінь за допомогою японської методики «кайдзен»: принцип однієї хвилини

Подолайте лінь за допомогою японської методики «кайдзен»: принцип однієї хвилини

«З понеділка почну нове життя, буду ходити в зал, займатися будо, робити самомасаж, качати прес...», — кожен із нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить наступного місяця, кілька місяців, року. Чи не тому це відбувається, що ми відразу хочемо багато чого і плани навалюються на нас важким вантажем, не даючи в результаті зробити навіть трохи.

Іноді ми рано починаємо виконувати задумане, але прозаймавшись, наприклад, три рази на тиждень по кілька годин, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не вироблена.

Методика Кайдзен або принцип однієї хвилини

Існує японська методика "кайдзен", в яку закладено принцип "однієї хвилини". Принцип цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно одну хвилину, але день у день і в той самий час. Одна хвилина часу - це зовсім мало, а значить легко можна здійснити для будь-якої людини. Лінь не встане на вашому шляху. Ті самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, вигадуючи відмовки або виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Пострибати на скакалці, похитати прес, зробити гімнастику для очей, виконати камае, почитати книжку іноземною мовою — коли час обмежений однією хвилиною, заняття не здаються вам складними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся та досягаєте більших результатів.

Кайдзен зародився у Японії. Саме слово є складовим, і включає два інших – «кай» (зміна) і «дзен» (мудрість). Вважається, що кайдзен - це справжня філософія, яка може бути однаково успішно застосовна і в бізнесі, і в особистому житті.

Людям західної культури японська методика може здатися не ефективною, оскільки на Заході встояла думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, які забирають багато сил, можуть зламати людину та залишитися безрезультатними. А принцип «кайдзен» підійде всім і може бути застосовним для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового та постійного поліпшення у сфері бізнесу.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами і почати застосування методики «кайдзен» на практиці.

Читати також


Вибір редакції
up