Науково-популярні відео тижня. Добірка від 20.05.2024
Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду та мирного неба!
Що якби ви жили на Кеплері 22-Б?
У цьому відео ви дізнаєтесь: чи зможе людина вижити десь окрім Землі і які умови та небезпеки зустріли б вас, якби ви опинились на екзопланеті Кеплер 22-Б?
27 000 нових астероїдів, Starship готовий до нового польоту, Rocket Lab переносить дебют Neutron
Дайджест космічних новин за тиждень.
Вигадки Борщака: Наполеон в Україні, козаки в Дюнкерку, убивство Петлюри, російські ІПСО і гестапо
Ілько Борщак був плодовитим письменником. Всього вийшло 20 його книжок.
Історія Війни Ізраілю і Палестини | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
Вітаємо на каналі імені Шевченка. Нова цікава лекція від Віталія Капранова.
Тяньаньмень 1989: кривавий розгін китайського Майдану
Навесні-влітку 1989 року Китайську Народну Республіку охопили масові протести робітників, студентів та інтелігенції. Епіцентром стала Тяньаньмень – центральна площа Пекіна, де зібралися близько 1 мільйона людей. Протестувальники пов’язували свої надії, зокрема, з лідером СССР Міхаілом Горбачьовим, який саме тоді вперше відвідав китайську столицю з офіційним візитом. Однак вночі проти 4 червня влада КНР на чолі з Ден Сяопіном наказала розігнати протест із застосуванням бронетехніки, що призвело до численних людських жертв. Чому китайці вийшли на Майдан, які наслідки це мало і як в сучасній КНР трактують ті події – розповідаємо у відео.
Студентський сон (бесіда в ННЦ Інститут біології та медицини КНУ ім. Шевченка)
Це дуже короткий огляд порад І для того, щоб зануритись у біологічні причини та глибші пояснення запрошую прочитати книгу Коли я нарешті висплюся (видавництво Віхола).
Дякую студентам рідного ННЦ Інститут біології та медицини КНУ ім. Шевченка за запрошення та увагу до теми сну. Попри всі технічні нюанси, що спіткали того разу ми записали цю розмову, ура :). BioMedTalks – прекрасна ініціатива, якій бажаю успіхів!
Еволюція цвітної капусти
Як врятуватися від лавини
Воєнна цензура: від першої світової до російського вторгнення // Ґрунт з Нотевським
Як працювала цензура в головних демократіях світу під час великих війн, як американські журналісти забули слово «атом» та які реальні обмеження існують зараз для українських медіа? Розбирає Олександр Нотевський спеціально для медіа ҐРУНТ.