Науково-популярні відео тижня. Добірка від 24.11.2024
Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!
Європейці були темношкірими? Еволюція кольору шкіри
З давніх давен люди відзначали різницю у кольорі шкіри між європейцями, мешканцями Африки і Азії. Звісно, спочатку це намагалися пояснювати рішенням богів, але згодом різного штибу наукові і не дуже расові теорії набували все більшої популярності. Доволі довго в європейській культурі домінувало зверхнє ставлення до чорношкірих, навіть поважні вчені видавали праці, в яких обґрунтовували вище положення білих. Правда виявилася шокуючою для них всіх! Цікаво, що би сказав Гітлер, якби дізнався, що його предки стовідсотково були темношкірими? Ми дослідили справжні наукові роботи, розібралися в них, аби дуже просто і наочно пояснити, як і чому змінювався колір людей, яким він був на самому початку та як довго тривала ця еволюція.
Микола Холодний: автор вчення про гормони рослин, яке здійснило переворот у науці
Це історія про Миколу Холодного, видатного українського науковця. Найбільше він відомий через дослідження рослинних гормонів. Він довів, що гормон росту відіграє важливу роль у рухах рослин, а саме у геотропічній реакції кореня, коли той росте донизу, яким би боком ви не посадили цибулину у землю. Холодний досліджував рухи рослин під впливом світла. Він є співавтором моделі, яка пояснює ростові рухи рослин - це модель Холодного-Вента. Пройшло століття з її публікації, а, вона все ще актуальна. Микола Холодний здійснював відкриття у мікробіології, окрім того в його шану названий Інститут ботаніки. Про життя та здобутки науковця поговоримо в черговому відео циклу про українських науковців.
Що Насправді Носили Козаки? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
Як зрозуміти теорію відносності і не здатися?
Небезпека "стоячих" столів, секрет датчиків в консолях та перерваний статевий акт
В черговому випуску розмовної рубрики говоримо про ризики столів для роботи стоячи, елегантні технічні рішення в датчиках дощу та ігрових консолях, атакож заглиблюємося в нюанси перерваного статевого акту і шукаємо сперматозоїди в передеякуляті.
Гарет Джонс проти Волтера Дюранті. Чому світ не захотів почути про Голодомор в Україні?
У 1930-х роках два журналісти розповідали різні історії про Україну. Гарет Джонс, молодий британський репортер, став голосом правди, першим відкрито заявивши про страшний Голодомор — геноцид українського народу. У той же час Волтер Дюранті, впливовий кореспондент The New York Times, замовчував факти, пропагуючи вигідну для СРСР версію.
Визначили НАЙСТАРІШИЙ живий організм у світі, які тварини не п'яніють
НАЙВАЖЛИВІШИЙ МАТЕРІАЛ У СВІТІ [VERITASIUM]
Не будіть кажанів – вони любов! Зоопарк vs звіринець
Поговорили з Лізою Філіпець – біологинею, волонтеркою-ребілітологинею рукокрилих, що працює у відділі ветеринарної медицини КиївЗоо.