Науково-популярні відео тижня. Добірка від 24.11.2024

Науково-популярні відео тижня. Добірка від 24.11.2024

Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!

З давніх давен люди відзначали різницю у кольорі шкіри між європейцями, мешканцями Африки і Азії. Звісно, спочатку це намагалися пояснювати рішенням богів, але згодом різного штибу наукові і не дуже расові теорії набували все більшої популярності. Доволі довго в європейській культурі домінувало зверхнє ставлення до чорношкірих, навіть поважні вчені видавали праці, в яких обґрунтовували вище положення білих. Правда виявилася шокуючою для них всіх! Цікаво, що би сказав Гітлер, якби дізнався, що його предки стовідсотково були темношкірими? Ми дослідили справжні наукові роботи, розібралися в них, аби дуже просто і наочно пояснити, як і чому змінювався колір людей, яким він був на самому початку та як довго тривала ця еволюція.

Це історія про Миколу Холодного, видатного українського науковця. Найбільше він відомий через дослідження рослинних гормонів. Він довів, що гормон росту відіграє важливу роль у рухах рослин, а саме у геотропічній реакції кореня, коли той росте донизу, яким би боком ви не посадили цибулину у землю. Холодний досліджував рухи рослин під впливом світла. Він є співавтором моделі, яка пояснює ростові рухи рослин - це модель Холодного-Вента. Пройшло століття з її публікації, а, вона все ще актуальна. Микола Холодний здійснював відкриття у мікробіології, окрім того в його шану названий Інститут ботаніки. Про життя та здобутки науковця поговоримо в черговому відео циклу про українських науковців. 

В черговому випуску розмовної рубрики говоримо про ризики столів для роботи стоячи, елегантні технічні рішення в датчиках дощу та ігрових консолях, атакож заглиблюємося в нюанси перерваного статевого акту і шукаємо сперматозоїди в передеякуляті. 

У 1930-х роках два журналісти розповідали різні історії про Україну. Гарет Джонс, молодий британський репортер, став голосом правди, першим відкрито заявивши про страшний Голодомор — геноцид українського народу. У той же час Волтер Дюранті, впливовий кореспондент The New York Times, замовчував факти, пропагуючи вигідну для СРСР версію. 

Поговорили з Лізою Філіпець – біологинею, волонтеркою-ребілітологинею рукокрилих, що працює у відділі ветеринарної медицини КиївЗоо.

Читати також


Вибір читачів
up