30-01-2022 Мистецтво 235

Неочевидні історії і факти з життя Девіда Лінча

Таємне життя Девіда Лінча. Факти з життя

Рання біографія Девіда Лінча нічим особливо не виділяється – він народився у звичайній родині Середнього Заходу, часто переїжджав, не хотів вчитися. Проте, є там і щось цікаве: у підлітковому віці майбутній режисер був у складі руху бойскаутів і, більш того, був позначений в ньому вищим рангом, так званим «скаут-орлом» (для цього необхідно зібрати 21 нашивку за нормативи з фізичної підготовки, першої допомоги і орієнтації на місцевості). В компанії інших бойскаутів Лінч навіть відвідав Білий дім – примітно, що відбулося це в його 15-й день народження, який до того випав на день інаугурації президента США Джона Кеннеді. Сам Лінч не лише не приховує цієї деталі, але й пишається нею: наприклад, в біографії свого профілю в Твіттері він вказав, що він не просто режисер, але і скаут-орел.

Одержимий кавою

Девід Лінч кава

Ви напевно знаєте, що Девід Лінс обожнює каву; якщо не з біографії постановника, тоді з «Твін Піксу», негласним слоганом якого стала фраза «дуже гарна кава». Ми все одно вирішили включити цей пункт, для того, щоб розкрити декілька додаткових моментів: наприклад, Лінч спробував каву у віці трьох років. А раніше постановник пив близько 20 маленьких горняток кави в день, але тепер їх кількість скоротилося до семи-десяти, проте виріс обсяг самого горнятка і цукру. Він зізнається, що обожнює смак напою і його надихаючий, заряджаючий креативом ефект. Любов Девіда Лінча до кави настільки сильна, що він навіть випускає її під особистим брендом.

Харчувався в одному місці сім років

легко повірити в те, що Девід Лінч – людина, у якої є особливий повсякденний ритуал, чи то випите зранку горнятко кави чи записаний ролик з прогнозом погоди. Раніше у нього була інша і куди більш дивна традиція – протягом семи років він приходив до улюбленої лос-анджелеської забігайлівки мережі Big Boy на обід. Він замовляв собі шоколадний коктейль зі збитими вершками і пів десятка горняток кави з великою кількістю цукру. Справа в тому, що, на його погляд, цукор пробуджує в ньому креативні ідеї, тому йому залишалося лише взяти із собою ручку і встигати записувати придумане на серветках.

Практично 50 років практикує трансцендентальну медитацію

Лінч

Відомо, що Девід Лінч – великий фанат трансцендентальної медитації, що доволі іронічно, враховуючи його просякнуту тривогою і безпідставним страхом повсякденності творчість. Він дізнався про практику в 1973 році від сестри, тоді ж почав медитувати двічі в день, постійно повторюючи мантру протягом пів години. Через декілька років він особисто познайомився з Махешом Махариши, який в кінці 60-х був гуру The Beatles, і лише укріпив впевненість у правильності вибору. До сьогодні науково не доведена ефективність трансцендентальної медитації, але практикуючий її майже 50 років Девід Лінч зізнається, що вона підвищує креативність і продуктивність, майже як кава з цукром. Більш того, він навіть заснував свій фонд навчання трансцендентальної медитації, тому що вивчити практику можливо лише із сертифікованим спеціалістом.

Лінч – майстер на всі руки

Лінч художник

Девід Лінч – людина багатьох талантів, справжній полімат. Зупинимося на найцікавіших здібностях режисера: він навчався на художника, а малювання врятувало його у школі від поганої компанії і повернуло стимул до освіти.

Навіть пристрасть до кінематографу з'явилася через бажання побачити свої малюнки в русі, а головний герой його дебютного фільму «Голова-гумка» як раз саме зійшов з однієї його ранніх стрічок. Крім того, Лінч пише музику для своїх фільмів і встиг випустити декілька сольних і спільних альбомів, а ще парочку дивних рингтонів для мобільних телефонів; він власноруч створює меблів, а в 80-х друкував комікси в лос-анджелеській газеті. Нарешті, він ще і метеоролог-любитель: в нульових він виступав на радіо з прогнозами погоди, а під час пандемії почав щоденно публікувати його на власному YouTube-каналі у форматі коротких роликів.

Обожнює все сучасне

На відміну від колег по цеху, які виступають за збереження знятого на плівку кіно, Лінч ще в середині нульових заявив, що зачарований можливостями цифрової відеокамери. Він взагалі на диво відкритий до всього нового – так, наприклад, Лінч запустив власний сайт в далекому 2001 році і створив аккаунт в Твіттері, коли соціальна мережа лише починала розвиватися. Але, справа не обмежується технологіями, Лінч не любить і сучасну музику – відомо, що він високо оцінив експериментальний альбом Каньє Уеста Yeezus і був розчарований тим, що так і не придумав вартісну ідею для кліпу на трек Blood on the Leaves.

На його честь утворили академічне слово

Девіда Лінча і одного з його улюблених письменників Франца Кафку поєднує не лише очевидна сюрреалістична, яка використовує підсвідомі страхи атмосфера у творах, але й той факт, що на честь обох з'явився академічний термін, за допомогою якого можна ємно щось описати. Якщо «кафкіанський» означає дещо ірраціональне абсурдне і похмуре, то «лінчевський», нажаль, не так вже просто і пояснити. Оксфордський словник англійської мови дає наступне визначення: суміщення сюрреалістичних і зловісних елементів зі звичайною, повсякденною обстановкою, а також створення схожої на сон атмосфери з загадкою чи погрозою. Звучить на диво точно.

Озвучив персонажа в Шоу Клівленда

Шоу Клівленда Lynch

Самий дикий і дивний факт про Девіда Лінча ми залишила наостанок. Складно сказати, чи є режисер фанатом всесвіту «Гріффінів» (якби інакше, він навряд чи б погодився озвучувати себе в короткому скетчі в 2016 році), але можливо точно відмітити його компанійський характер: в 2010 році на прохання майка Генрі Лінч прийняв участь в озвучуванні спін-оффа «Гріффінів» під назвою «Шоу Клівленда». Постановник подарував голос божевільному бармену Гасу, який стверджував, що йому більше ста років, жив в оточенні черепів і годував відвідувачів людським м'ясом. Якщо вже ми вище дали визначення епітета «лінчевський»,то можливо сміливо сказати, що опис героя точно під нього не підходить.


Переклад: IrinaKlassic


Читайте также