Як змінити професію на автоматизатора програмного забезпечення за 3 місяці?

Як змінити професію на автоматизатора

Ми щодня можемо стикатися з різними помилками систем. На одній з них компанія може втратити великі кошти, або взагалі збанкрутувати. А все через те, що розроблений продукт не був достатньо перевірений перед релізом. І тут золоте правило “сім разів відміряй - один раз відріж” цілком доречне. Для цих потреб є спеціаліст з тестування на помилки - тестувальник QA.

Це спеціаліст, що перевіряє ПЗ на допущення помилок при розробці, аналізує готовність до релізу та відповідність технічному завданню продукту. І якщо ще декілька років тому всі перевірки проводились вручну, то зараз такі операції замінюються автоматикою для більш ретельного повторного тестування. Такий тип професії називається QA Automation.

Насправді, для переходу в цю сферу діяльності не потрібно попередньо мати певні навички. Достатньо мати бажання та бути наполегливим. Зараз курс QA Automation - найлегший та найшвидший спосіб опанування всіх знань, необхідних для подальшої роботи, лише за три місяці. На ньому ви вивчаєте мову програмування (самою популярною мовою для автоматизаторів ПЗ наразі є Java) та як, за допомогою коду можна протестувати сайт. Тобто на курсі Automation Ви навчитеся писати програму яка буде автоматично перевіряти інші програми або сайти.

На QA Automation курси зазвичай приходять новачки, як наприклад, інженери, вчителі (вмілі користувачі компьютеру), так і юристи (люди, які мають аналітичний склад розуму). Цю професію можна опанувати з нуля, оскільки викладачі дають інформацію як про ручне тестування, так і про автоматичне.

На практиці автоматизатор також виконує обидва типи тестування. Спочатку він аналізує можливість та резонність автоматичного тесту шляхом ручного (підбираються сценарії та прописуються тест-кейси), а потім вже пише код.

Зі ступеню автоматизатора значно легше починати кар’єру, оскільки вже на початку, закінчивши курс QA Automation, ви маєте більший багаж знань та навичок, цінуєтесь вище за Manual QA (при тому, що період навчання в обох напрямків професії приблизно однаковий), маєте більш вагомий заробіток зі старту (на 400-500$ вищу за мануальника).

Якщо розглядати подальший розвиток в цій сфері, то ви можете розвиватися до Automation QA Lead, або ж обрати іншу гілку галузі та перейти в розробники ПЗ, чи у Project Management (напрям керування).

Курси QA Automation зараз на піку популярності, бо це дуже перспективна та затребувана професія. Також надлишок вакансій додає більшої впевненості, що ви в будь якому разі знайдете роботу після закінчення навчання. Ця професія вважається творчою, бо автоматизатору завжди потрібно вигадувати підходи до тестування, удосконалювати технології. Та й розвиток IT-індустрії ніколи не стоїть на місці, завжди з’являються нові інструменти програмування, які потрібно опановувати.

Ті, хто обирають новостворені професії, завжди виграють від цього. І Ви тепер знаєте, що початок автоматизації лежить через курси QA Automation. Приєднуйтесь до лав IT!


Читати також