Сумної дримби звуки. Євген Станкович
Творчість Євгена Станковича – масштабне явище української музичної культури. Його ім’я посідає значне місце серед композиторів сучасності. Загальновідомо, що Євген Станкович є авторитетним майстром симфонічного слова, одним із видатних симфоністів сьогодення. Однак не менш важливе місце у творчості Станковича належить камерній музиці, серед якої – сонати для окремих інструментів (скрипки, віолончелі, фортепіано), п’єси для скрипки і флейти, скрипки і фортепіано, скрипки та віолончелі, твори для струнного квартету (сюїта, квартет), понад десять камерних симфоній тощо.
Творчий доробок Євгена Станковича тісно пов’язаний із пошуками нових засобів неофольклорного напряму. У цьому композитор своєрідно продовжує традиції, що яскраво представлені у творчості його вчителів, Бориса Лятошинського та Мирослава Скорика, найбільш видатних представників українського неофольклоризму.
П’єса «Сумної дримби звуки» Євгена Станковича побудована на українській архаїці, яку композитор вдало поєднав з сучасними композиторськими прийомами. Музика композиції навіює образи задумливої речитації кобзарів, лірики українського думного епосу та магічних звуків української дримби. Велике значення у створенні такого образу відіграє фонізм акордів, інтервалів, тембр інструментів.
Виконавці:
- Денис Литвиненко, віолончель
- Наталія Мартинова-Гуцул, фортепіано