Англійська та прийом на роботу

Англійська допоможе влаштуватися на роботу. Поради. Ситуація в країні 2022

Рядок у резюме «володію англійською мовою» — козир у рукаві претендента на добру посаду. Керівники компаній з міжнародними зв'язками цінують співробітників, які володіють англійською мовою. Не будемо обіцяти золоті гори, а просто пояснимо, які переваги мають фахівці зі знанням англійської.

Кому обов'язково потрібно знати англійську?

Фахівці у сфері IT, маркетингу, менеджменту та бізнесу без англійської просто не конкурентоспроможні. Щоби змагатися за місце під сонцем, мало початкового рівня. Англійська рівня Intermediate і вище – гарний старт для кар'єрного зростання: зможеш працювати з англомовними джерелами, брати участь у міжнародних проектах, вести переговори тощо. Знання краще підтвердити сертифікатом міжнародного зразка, щоб оцінка була об'єктивною. Але не думай, що сертифікат відчинить тобі всі двері. Роботодавці часто не розуміють, що ховається за звучною абревіатурою (CAE, CPE, BEC), їм важливіша практична користь твоїх навичок. Тож у резюме коротко виклади свої мовні здібності, а у дужках уточни назву сертифікату, який це підтверджує. Компанії, що поважають себе, дбають про підвищення рівня англійського їх співробітників, але краще і самому розвивати speaking skills, щоб не обскакали кмітливі колеги.

Знання англійської як конкурентна перевага

Журналіст, викладач, офіціант, адміністратор зі знанням англійської вигідніше виглядає в очах роботодавця, ніж його україномовний колега. Звичайно, з такими професіями можна обійтися без англійської. Проте ти не зможеш вийти на міжнародний рівень, а там зовсім інші гроші. Перш ніж бігти на курси англійської, визначся, який рівень мови необхідно освоїти. У сфері обслуговування досить впевненої розмовної англійської, а ось щоб працювати з усними та письмовими текстами, необхідно чудово (рівень Advance) володіти англійською мовою. Міжнародний сертифікат у такому разі стане в нагоді.

Англійська для саморозвитку

Іноді знання англійської не безпосередньо допомагає знайти хорошу роботу. Читаючи та переглядаючи англомовні джерела за своєю спеціальністю, ти прокачуєш навички та завжди перебуваєш у темі нових трендів. А роботодавці готові пристойно платити професіоналам.

Але пам'ятай: займатися англійською потрібно щодня, без регулярної практики весь активний словник піде в пасив.


Читайте также