Біографія Томаса Вулфа

Біографія Томаса Вулфа

Томас Клейтон Вулф – американський письменник, представник «втраченого покоління» – народився 3 жовтня 1900 року в Ешвілі (Північна Кароліна, США).

Був восьмою, наймолодшою, дитиною у сім'ї Вільяма Олівера Вулфа (1851–1922) і його дружини Джулії Елізабет Весталь (1860–1945). Батько Вулфа був різьбярем каменю і мав успішний бізнес – майстерню могильних пам'ятників, а мати продавала нерухомість.

У 15 років Вулф почав навчатися в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Гілл. У 1919 записався на курс драматургії. Закінчивши університет у 1920, одразу вступив до Гарвардського університету, де також займався драматургією. У 1922 Вулф отримав ступінь магістра Гарвардського університету, у 1924–1931 періодично викладав англійську мову в Нью-Йоркському університеті.

Після закінчення Гарвардського університету Вулф почав писати п'єси, але йому не вдавалося продати свої твори через їх занадто великий об'єм. У 1924 подорожував по Європі, відвідав Англію, Францію, Італію та Швейцарію, продовжуючи писати.

Після повернення у 1925 до США познайомився з Аліною Бернстайн, театральною сценографисткою, дружиною успішного брокера. У жовтні 1925 вони стали коханцями, їхні стосунки тривали п'ять років. Незважаючи на бурхливий, часто скандальний характер тих стосунків, Аліна Бернстайн мала потужний вплив на Вулфа, заохочуючи його писати та підтримуючи фінансово його творчість. Вулф присвятив їй свій перший роман «Подивись на свою домівку, Янголе», який вийшов у 1929 значною мірою завдяки допомозі Максвелла Перкінса, редактора видавництва Charles Scribner's Sons.

Другий роман Вулфа «Про час і про ріку» вийшов 1935 року. Перкінс постійно наполягав на необхідності суттєвого скорочення обсягу романів для того, щоб їх можна було видати з комерційним успіхом. Вплив редакторських вимог Перкінса на зміст романів Вулфа широко обговорювався після виходу вже першого його роману і залишається складним питанням, оскільки Вулф дуже суттєво скорочував свої романи, щоб їх можна було опублікувати, як це розумів Перкінс. Ще два романи «Павутина і скеля» і «Додому нема вороття» були видані після смерті письменника.

У липні 1938, під час подорожі національними парками на заході США, Вулф захворів на пневмонію, що зрештою перейшла у міліарний туберкульоз.

6 вересня 1938 року Томас Вулф помер у лікарні Джонса Гопкінса в Балтиморі за 18 днів до свого 38-річчя. Похований у місті Ешвіл (Північна Кароліна, США), де народився.

Романи:
«Подивись на свою домівку, Янголе» / Look Homeward, Angel (1929).
«Про час і про ріку» / Of Time and the River (1935).
«Павутина і скеля» / The Web and the Rock (1939).
«Додому нема вороття» / You Can't Go Home Again (1940).

Біографія

Твори

Критика


Читати також